22:54 26 مارچ 2019
عطا محمد نور همچنان والی بلخ می ماند

عطا محمد نور همچنان والی بلخ می ماند

عکس از صفحه عطا محمد نور
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
701

کنار رفتن عطا محمد نور از موقف ولایت بلخ پس از عملی شدن تمامی خواسته های ایشان و حزب جمعیت اسلامی افغانستان است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جمهور، نزدیکان عطامحمد نور می گویند، که کنار رفتن عطا محمد نور از موقف ولایت بلخ، بعنوان آخرین گزینه و پس از عملی شدن تمامی خواسته های ایشان و حزب جمعیت اسلامی افغانستان می باشد.

از صبح امروز خبرهای در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به نشر رسیده، که گویا محمد اسحاق رهگذر به عنوان والی جدید ولایت بلخ تعیین شده است، اما نزدیکان عطا محمد نوری می گویند، که کنار رفتن عطا محمد نور از مقام ولایت بلخ شایعه است و صحت ندارد.
حزب جمعیت اسلام چندی پیش خواسته های دوازده گانه اش را به ارگ ریاست جمهوری افغانستان پیشنهاد و به طور قاطع خواهان عملی شدن تمام خواسته های خود شده بود.
براساس تفاهم اولیه ای که میان حزب جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری صورت گرفته، این حزب خواسته های دوازده گانه را به ارگ پیشنهاد داده و بطور قاطع خواهان عملی شدن تمامی خواسته های خود می باشد.

در همین حال عطا محمد نور نیز تاکید کرده است، که تعیین والی جدید بلخ پس از عملی شدن خواسته های جمعیت اسلامی و تایید نهایی وی خواهدانجام شد.
یادآوری می کنیم، که محمد اشرف غنی چند ماه پیش استعفای عطا محمد نور را منظور اما خواسته های او را عملی نکرد و این سبب کشمکش میان ارگ و عطا محمد نور گردیده است. 

 

مرتبط:

تعیین دومین والی جدید برای ولایت بلخ
شروط والی بلخ در کناره گیری از قدرت
امریکا خواستار حل فوری تنش‌ها میان ارگ و والی بلخ شد
والی جدید بلخ به "مزار شریف" رفت + عکس
والی جدید بلخ وارد شهر مزار شریف شد
مراسم معرفی والی جدید بلخ به زودی در یک پایگاه نظامی برگزار می گردد
والی نو بلخ در قرارگاه نظامی معرفی می‌شود
صدور حکم بازداشت والی جدید بلخ
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر