17:31 16 جنوری 2019
تسلیم‌شدن یک فرمانده داعش به نیروهای امنیتی در جوزجان

تسلیم‌شدن یک فرمانده داعش به نیروهای امنیتی در جوزجان

© REUTERS / Omar Sobhani
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مسوولان اردوی ملی در زون شمال و شمال شرق کشور می‌گویند که یک فرمانده محلی گروه تروریستی داعش در ولایت جوزجان به این نیروها تسلیم شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری جمهور، قول اردوی ۲۰۹ شاهین، امروز یکشنبه (۲۵ حمل) با نشر خبرنامه‌ی گفت که این فرمانده داعش* محمد نبی نام دارد و در ولسوالی درزاب به نیروهای اردوی ملی تسلیم شده است.
در خبرنامه آمده است: "یکتن از فرماندهان داعش بنام محمد نبی همراه با یک میل سلاح دست داشته و یک پایه مخابره اش پس از درک حقانیت نیروهای امنیتی در ولسوالی درزاب تسلیم نیروهای امنیتی شد".
قول اردوی شاهین همچنان گفته است که نیروهای هوایی اردوی ملی، مواضع طالبان** را در ولسوالی دوشی ولایت بغلان هدف قرار داده اند.
براساس معلومات منبع در این حملات هوایی، تلفاتی به تروریستان طالب وارد شده است.


قول اردوی شاهین تاکید کرده که افراد که مورد آماج این هوایی قرار گرفته‌اند، جزء کسانی بودند که مانع ترمیم پایه برق تخریب شده در منطقه می‌شدند که پس از این ضربه ساحه تامین امنیت شده انتظار می‌رود کارمندان تخنیکی شرکت برشنا برای ترمیم پایه تخریب شده اقدام نمایند.
گفتنی است که شرکت برشنا روز گذشته اعلام کرد که مخالفان مسلح با انفجار یک پایه برق وارداتی در نزدیکی شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان، برق شهر کابل را قطع کرده اند.

*داعش — گروه تروریستی ممنوعه در روسیه

**طالبان — گروه تروریستی ممنوعه در روسیه

مرتبط:

حملات داعش بر مواضع نیروهای امنیتی در جوزجان
سه تن داعش خارجی در جوزجان کشته شدند
داعش زنان جوزجان را آموزش می دهد
بازداشت چهارعضو گروه داعش در جوزجان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک