13:24 05 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس ستاد ارتش چین، تروریزم را یک خطر مشترک برای تمام منطقه و جهان خوانده و تاکید کرده که کشور برای تجهیز نیروهای و دفاعی افغانستان آمادگی کامل دارد.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی کشور با نشر خبرنامه‌ای نوشته است، که محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی در سفرش به چین با آقای لی زوچیگ رئیس ستاد ارتش چین دیدار کرده است.
در خبرنامه آمده، که در این دیدار هر دو جانب درباره همکاری‌های مشترک امنیتی و نظامی میان افغانستا
ن و چین و نیز موضوعات امنیتی ونظامی مهم درقالب گفت و گوی مشترک نظامی راهبردی بحث و توافقات قابل توجه نمودند.
آقای اتمر در این دیدار، همکاری‌های نظامی چین با افغانستان و نقش سازمان کشورهای عضو همکاری‌های شانگ‌های را در امر مبارز با تروریزم مهم خوانده است.
آقای اتمر بر توسعه نقش کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای در کار مبارزه در برابر تروریزم ، صلح و ثبات منطقوی تاکید کرده است.
مشاور امنیت ملی افغانستان، همچنان در قسمت تهیه تجهیزات نظامی برای نیروهای هوایی نقش این سازمان را خیلی مهم خوانده است.
آقای اتمر، ایجاد یک لوای کوهی را به هدف جلوگیری فعالیت‌های تروریستی در مناطق کوهستانی مهم خوانده و گفته است، که ایجاد یک لوای مجهز کوهستانی در چهارچوب نیروهای نظامی کشور می‌تواند فعالیت‌های تروریستان را در مناطق سرحدی و کوهستانی محدود سازد.

 وی در دیدار با لوی درستیز نیروهای مشترک جمهوری مردمی چین خواهان تجهیز و حمایت لوای نیروهای کوهی شده است.
در همین حال آقای لی زوچینگ رئیس ستاد ارتش چین از قربانی‌ها و رشادت نیروهای افغانستان در امر مبارزه در برابر تروریزم قدردانی نموده است. آقای لی گفته، که تروریزم یک خطر مشترک برای تمام منطقه و جهان می‌باشد. وی خواهان اقدامات مشترک در برابر آن شده است.
 وی افزوده، که نیروهای افغانستان در برابر تمام گروه‌های تروریستی یکسان و بدون کدام تفاوت مبارزه می‌کند.

 آقای لی درباره همکاری‌های مشترک امنیتی و نظامی میان هر دو کشور به خصوص تجهیز نیروهای افغانستان ابراز آماده گی نموده و نیرومند سازی اجماع ملی برای صلح درمنطقه را مهم دانست وخواهان همکاری کشورهای منطقه شده است.

یادآوری می کنیم، که پیش از این گزارش های به نشر رسیده بود که چین در مرز با افغانستان یک پایگاه مشترک درست می کند.     

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر