03:23 27 فبروری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دبیر کال سازمان ناتو گفت، که ما مسئولیتی در قبال تامین امنیت انتخابات افغانستان نداریم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم به استناد از وبسایت ناتو، ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به «ناتو» در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره نقش ناتو در تامین امنیت انتخابات افغانستان تصریح کرد، که ناتو مسئول امنیت انتخابات این کشور نیست.

استولتنبرگ افزود: مشارکت اصلی ما اطمینان حاصل کردن در این باره است که انتخابات افغانستان در امنیت و ایمنی برگزار شود و از اینرو به پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغانستان از طریق آموزش، مشاوره و همچنین کمک‌های مالی ادامه می‌دهیم.

وی در ادامه مسئولیت تامین امنیت انتخابات افغانستان را متوجه نیروهای امنیتی افغانستان دانست، اما همچنین پیش‌بینی کرد که ناتو نیز نقش محدودی را برای کمک ایفا خواهد کرد، تا از برگزاری انتخابات افغانستان در فضای امن اطمینان حاصل شود.

این در حالیست، که امروز وزیران خارجه 39 عضو سازمان ناتو در بروکسل گردهم می‌آیند تا درباره مسایل مختلف از جمله افزایش نظامیان این سازمان در افغانستان گفت‌وگو کنند.

یادآوری می کنیم، که ناتو در حالی بر افزایش نظامیانش در افغانستان تاکید دارد، که حضور بیشتر نظامیان خارجی در این کشور تامین امنیت افغانستان را در پی نداشته و طالبان نیز بارها بیرون شدن نیروهای خارجی را پیش‌شرط این گروه برای پیوستن به روند صلح خوانده است.

 

مرتبط:

ناتو در تأمین امنیت انتخابات در افغانستان مساعدت می نماید
اعلام شرط شورای علمای شیعه افغانستان برای اشتراک در روند انتخابات
امکان شرکت نکردن اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان
چالشهای انتخابات آینده افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر