01:56 07 دسمبر 2019
معاون سرمنشی ناتو درمورد مدت ماموریت در افغانستان توضیح داد

معاون سرمنشی ناتو درمورد مدت ماموریت در افغانستان توضیح داد

© AFP 2019 / Wakil Kohsar
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

معاون عملیاتی سرمنشی پیمان اتلانتیک شمالی در مصاحبه با خبرگزاری ازبکستان درمورد اینکه تا چه زمانی نیروهای ناتو در افغانستان باقی خواهند ماند، توضیح داده است.

به گزارش اسپوتنیک، جون مانزا، معاون عملیاتی سرمنشی پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) در مصاحبه با آژانس اطلاعاتی "جهان" متعلق به وزارت خارجه ازبکستان، گفت: "ما تا زمانی که حکومت افغانستان از ما بخواهد، و یا تا زمانی که در آن کشور صلحی که همه با آن موافق باشند برقرار شود، در آنجا حضور خواهیم داشت".

مانزا افزود که ناتو به ادامهٔ ماموریت در افغانستان متعهد است و سال گذشته تعداد نیروهای مستقر در این کشور را افزایش داده است.

این مقام ناتو یادآور شد که در اخیر ماه مارچ در جریان نشست بین‌المللی تاشکند برای حل و فصل وضعیت در افغانستان، ناتو از تلاش‌های کابل برای برگزاری مذاکرات صلح با مخالفین مسلح بدون کدام قید و شرط، حمایت‌اش را اعلام کرد.

وی با اشاره به اهمیت نشست تاشکند از کشورها و سازمان‌ها دیگر نیز خواست تا به این روند بپیوندند و اقدامات مشابه را روی دست بگیرند.

ینس استولتبنرگ، سرمنشی ناتو روز جمعه گذشته اعلام کرد که کشورهای عضو ناتو پیشنهاد نموده اند تا ۱۵۰۰ نظامی اضافی به افغانستان فرستاده شوند. به گفتهٔ سرمنشی ناتو، در حال حاضر شمار نیروهای ناتو در افغانستان به ۱۶ هزار نظامی می‌رسد.

مرتبط:

ناتو خواهان اشتراک روسیه و ایران در روند صلح افغانستان شد
نماینده امریکا در ناتو: پاکستان از ورود تروریست ها به افغانستان جلوگیری کرده می تواند
ناتو در تأمین امنیت انتخابات در افغانستان مساعدت می نماید
نماینده ناتو به دیدار حکمتیار رفت
ناتو خواستار جنگ سرد جدید نیست
گزارش تازه ناتو از آمار تلفات داعشی ها در جوزجان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر