06:03 12 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رئیس مجلس سنای افغانستان گفته است که تعداد محدودی از رهبران جهادی بخاطر چوکی جنگیده اند و نباید به این دلیل به تمام مجاهدین توهین شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، اعضای مجلس سنای جمهوری اسلامی افغانستان در توافق کردند تا طرحی را برای جلوگیری از توهین به مجاهدین آماده کنند.

کار روی طرح قانون جلوگیری از توهین به مجاهدین امروز از سوی فضل‌هادی مسلم‌یار، رئیس مجلس سنا به تالار عمومی این مجلس پیشنهاد شد و سناتوران با آن توافق کردند.
فضل‌هادی مسلم‌یار ایجاد طرح جلوگیری از توهین به مجاهدین را ضروری خواند و گفت که این طرح برای دفاع از مقدسات مردم مجاهد افغانستان ساخته خواهد شد.


آقای مسلم‎یار کسانی که به مجاهدین توهین می‎کنند را "خائن" خواند و تأکید کرد که آنان حق ندارند در افغانستان سیاست کنند و یا در مورد مقدسات مردم افغانستان حرف بزنند.
پیش از این رئیس مجلس سنا در مراسم بزرگداشت از روز پیروزی مجاهدین در ارگ ریاست جمهوری گفته بود که مجلس سنا طرحی را برای جلوگیری از توهین به مجاهدین آماده می‌کند.
آقای مسلم‌یار افزود که براساس این طرح، نهادهای عدلی و قضایی مکلف خواهند شد تا کسانی که به شخصیت‌های ملی و جهادی، توهین می‌کنند را زیر پیگرد قانون قرار دهند.
به گفتۀ وی، تعداد "محدودی" از رهبران جهادی بخاطر چوکی جنگیده اند ولی این به این معنی نیست که به تمام مجاهدین توهین شود.

 

مرتبط:

قانونی: در میان مجاهدین جنایتکارانی هستند که دوبار باید مجازات شوند
اشترک نکردن کرزی، عبدالله و برخی از اعضای مجاهدین در جشن استقلال
اسماعیل خان : طالبان با مجاهدین گفتگو کند نه با دولت
نامزد مستقل مجاهدین در انتخابات ریاست جمهوری آینده کی خواهد بود؟
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر