17:16 08 اپریل 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 60
ما را در دنبال کنید

امریکا به اظهارات پاکستان در قبال افغانستان در سازمان ملل واکنش نشان داد

.گزارش‌ها می‌‍رسانند که ایالات متحده امریکا از تلاش‌های پاکستان به خاطر درج نام عمر خالد خراسانی، رهبر جماعت الاحرار در لیست سیاه شورای امنیت سازمان ملل متحد جلوگیری کرده‌است.

اسپوتنیک به نقل از خامه پرس، مقام در وزارت امور خارجۀ پاکستان گفته‌اند که قرار بود، نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در این مورد برگزار گردد که ایالات متحده امریکا به آن رد کرد

نمایندۀ پاکستان در سازمان ملل متحد هم‌چنان‌ ادعا کرده‌است که عمر خالد خراسانی، رهبر جماعت الاحرار، در حال حاضر در ولسوالی لعل پور ولایت ننگرهار حضور دارد و از افغانستان، حمله‌های تروریستی را بر خاک پاکستان راه‌اندازی می‌کند.

نماینده امریکا در سازمان ملل متحد بالای این گفته‌های پاکستان که رهبر جماعت الاحرار در افغانستان است و آن باید در لیست سیاه آن سازمان قرار گیرد، نیز اعتراض کرده‌است.

این درحالی‎‌ست که پس ازاعلام استراتیژی جدید امریکا برای جنوب آسیا، روابط بین اسلام‌آباد و واشنگتن در حالت خوبی قرار ندارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا در هنگام اعلام راستراتیژی اش گفت که پاکستان به تروریستان مکان‌های امن فراهم نموده و باید در از بین بردن آن تلاش‌های جدی نماید.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر