19:06 20 جولای 2019
اشرف غنی

واکنش رئیس‌جمهور غنی به انتقال سفارت امریکا به بیت‌المقدس

© AP Photo / Rahmat Gul
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
210

رئیس جمهوری افغانستان انتقال سفارت امریکا از تل آویو به بیت‌المقدس را تهدیدی برای صلح جهانی خوانده است.

به گزارش اسپوتنیک، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در واکنش به انتقال سفارت ایالات متحده امریکا در اسرائیل از تل آویو به بیت‌المقدس/اورشلیم، گفته است که بیت‌المقدس نه تنها برای ملت مسلمان افغانستان بلکه برای تمام مسلمانان جهان و پیروان ادیان دیگر، یک مکان مقدس است و تصمیم یک‌جانبه درمورد آن زیرپا کردن قوانین بین‌المللی و تهدید برای صلح جهانی می‌باشد.

آقای غنی در صفحه رسمی فیسبوکش نوشته است: "ما قبل از این هم نگرانی خود را مبنی بر تصمیم انتقال سفارت امریکا از تل آویو به بیت‌المقدس از طرق دیپلوماتیک به این کشور شریک ساخته ایم و افغانستان در سازمان ملل متحد با این اقدام یک‌جانبه به‌طور علنی مخالف نموده است".

رئیس‌جمهور غنی با ابراز تاسف از جان‌باختن معترضان فلسطینی توسط نظامیان اسرائیلی در نوار غزه، استفاده از زور و خشونت را به‌شدت محکوم نموده است.

انتقال سفارت ایالات متحده امریکا در اسرائیل دیروز به افتخار 70 مین سالگرد حکومت اسرائیل به فرمان دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا از تل آویو به بیت المقدس صورت گرفت.

این اقدام خشم فلسطینی‌ها را برانگیخت و آنها دست به اعتراض‌های گسترده زدند. پس از آغاز اعتزاض‌ها، نظامیان اسرائیلی بر معترضان تیراندازی نمودند که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اقدامات نظامیان کشورش را "دفاع از خود" نامید.

 

مرتبط:

بیانیه وزارت خارجه امریکا در باره انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس
افزایش شمار قربانیان فلسطینی در درگیری با نظامیان اسرائیلی در غزه
اسرائیل کشور تروریستی است
حزب الله اسرائیل را تهدید کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر