18:05 20 جولای 2019
درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان در والسوالی دشت ‌قلعه تخار جریان دارددرگیری شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان در والسوالی دشت ‌قلعه تخار جریان دارد

درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان در والسوالی دشت ‌قلعه تخار جریان دارد

© Sputnik /
1 / 2
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مسوولان فرماندهی پولیس تخار می‌گویند، طالبان حدود ساعت شش بامداد امروز چهارشنبه، ۹ جوزا، از سه استقامت بالای ولسوالی دشت قلعه این ولایت حمله کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از هشت‌ صبح، خلیل اسیر، سخنگوی فرماندهی پولیس تخارگفته است که گروه *طالبان ابتدا با نیروهای خیزش مردمی به درگیری پرداختند که در نتیجه به گفته وی، یک تن از نیروهای خیزش مردمی جان باخته و چند تن دیگر زخمی شده‌اند.


خلیل اسیر گفت که طالبان بعضی ادارت دولتی را در این ولسوالی آتش زده‌اند. به گفته اسیر، این گروه پس از پیشروی در این ولسوالی، مدیریت امنیت ملی و مرکز ولسوالی دشت قلعه را به آتش کشیده‌اند.
او همچنان گفت که این گروه کنترول قوماندانی این ولسوالی را نیز بدست گرفته‌اند. به گفته اسیر درگیری هم اکنون به شدت میان نیروهای امنیتی و طالبان جریان دارد.
این در حالیست که گروه طالبان آغاز حملات بهاری خود را چندی پیش اعلام کرد، این اقدام به نظر می‌رسد به معنای رد پیشنهادات صلح حکومت افغانستان باشد. این گروه همه ساله با گرم شدن آب و هوا، عملیات موسوم به "بهاری" را اعلام می‌کند.
*طالبان یک گروه تروریستی جهانی از طرف محکمه عالی فدرال روسیه شناخته شده است.

مرتبط:

کشته شدن 50 رهبر ارشد طالبان در جمله هوایی امریکایی ها در هلمند
هواپیماهای امریکایی یک نشست طالبان در هلمند را هدف قرار دادند
حمله هوائی بر طالبان
پاکستان مانع فتوای مشترک علیه طالبان در اندونیزیا شد
سقوط یک پاسگاه ارتش ملی بدست طالبان در گورزاد فاریاب
بریتانیا با طالبان وارد میدان مذاکره شد
آزادی پانزده زندانی از یک زندان طالبان
حمله طالبان بر دو ولسوالی در غزنی و ادامه جنگ شدید
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر