11:46 28 فبروری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود در اجلاس شانگهای گفت که وضعیت در افغانستان در مبارزه با تروریسم نیاز به توجه ویژه دارد و باید افغانستان را در مبارزه با تروریسم کمک کنیم.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود در اجلاس شانگهای در چین اعلام کرد در افغانستان مبارزه با تروریسم نیاز به توجه ویژه دارد و باید افغانستان را در مبارزه با تروریسم کمک کرد و در مبارزه با تروریسم با همکاران خود قبلاً صحبت کرده بودیم موافق استم.
ولادیمیر پوتین گفت: "وضعیت در افغانستان به توجه خاصی نیاز دارد من با همکارانم که قبلاً در این مورد صحبت کردیم موافقم، مهم این است که به طور مشترک با کشورها در مقابله با تروریسم و گروه‌های جنایت پیشه با افغانستان همکاری کرده و همچنان برای جلوگیری از تولید و قاچاق مواد مخدر به افغانستان کمک کنیم تا بتوانیم از ترانزیت مواد مخدر جلوگیری و این ترانزیت را متوقف کنیم البته باید به روند آشتی ملی، بهبود اقتصاد کشور و امنیت و ثبات به افغانستان کمک و همکاری کنیم".
رئیس جمهور روسیه گفت: هیچ کشوری امروز نمی تواند به تنهایی با سازمان های جرایم پیشه و تروریسم مبارزه کند.
نشست دو روزه سران سازمان همکاری‌های شانگهای در روز 9 تا 10 جون در شهر ساحلی چینگ‌دائو برگزار می‌شود براساس نتایج این نشست حدود 20 اسناد مشترک تصویب می‌شود و یکی از اصلی ترین آنها اعلامیه چینگ‌دائو است.
یادآوری می‌کنیم که محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان بامداد امروز شنبه 9 جون برای شرکت در هجدهمین نشست سران سازمان همکاری‌های شانگهای به کشور چین سفر کرد.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای نوشت، رئیس جمهور اشرف غنی با یک هیئت بلندرتبه دولتی به شهر چینگداو چین رفت و قرار است در نشست شانگهای سخنرانی کند.
در این خبرنامه آمده است، در حاشیه این نشست، رئیس جمهوری افغانستان با شماری از سران کشورهای اشتراک کننده نیز صحبت خواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر