00:27 22 مارچ 2019
اشرف غنی خواهان ادامه آتش با طالبان است

اشرف غنی خواهان ادامه آتش بس با طالبان است

© Photo / ارگ
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

رئیس جمهور افغانستان امروز پس از ادای نماز عید فطر گفت، این آتش بس باید ادامه پیدا کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان امروز پس از ادای نماز عید از گروه طالبان خواست تا از بهر پایان دادن به خشونت ها و خونریزی ها آتش بس را تمدید کنند.

اشرف غنی گفت:- "از ساعت دوازده شب تا اکنون آتش بس در سراسر افغانستان از هردو طرف عملی است. این نخستین آتش بس در تاریخ معاصر کشور است. من این را به مردم افغانستان شادباد می‌گویم… ما از هر اقدامی که باعث جلوگیری از خونریزی شود پشتیبانی می کنیم… امید است که این آتش بس ادامه پیدا کند و باردیگر خون کس نریزد".

در همین حال رئیس جمهور افغانستان با تماس با پادشاه عربستان سعودی و خادم حرمین شریفین نیز در باره صلح و آتش بس افغانستان سخن گفت و بار دیگر از طالبان خواست که به روند صلح بپیوندند.

او برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها را به مشروعیت نظام پیوند داد.

او در ادامه گفت: در انتخابات‌های پیشرو تجربه‌های تلخ انتخابات‌های گذشته تکرار نخواهند شد و انتخابات‌‎های پارلمانی و ریاست جمهوری در زمان‌های از پیش تعیین شده برگزار خواهند شد.

در همین حال، شورای عالی صلح نیز طالبان را به ادامه آتش بس تشویق کرده و از آماده گی های حکومت افغانستان در این روند اطمینان می‌دهد.

یادآوری می کنیم، که اشرف غنی پیش از عید با طالبان آتش بس را اعلام کرده بود که طالبان در پاسخ این پیام او تنها سه روز عید را آتش بس اعلام کردند. 

 

مرتبط:

واکنش "عطا محمد نور" به آتش بس موقت دولت و طالبان
مولانا سمیع الحق: آتش بس میان حکومت افغانستان و طالبان موثر نیست
اعلام آتش بس از سوی طالبان
استقبال روسیه از اعلام آتش بس حکومت افغانستان با طالبان
استقبال امریکا از اعلام آتش بس حکومت افغانستان با طالبان
اعلام آتش بس یکجانبه از سوی رئیس جمهور غنی+ویدیو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر