19:10 14 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور افغانستان ابراز امیدواری کرد که آتش بس با گروه طالبان ادامه پیدا کند.

به گزارش اسپوتنیک، محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان گفت: دیگر خون هیچ شهروند افغانستان و مردم مسلمان افغانستان نباید ریخته شود، زیرا میلیون‌ها شهروند افغانستان از این آتش بس حمایت می کنند و روز گذشته زنان و دختران در ولایت ننگرهار در یک حرکت خودجوش ضمن حمایت از آتش بس، خواستار تداوم آن شدند"

رییس جمهور در پیوند به آتش بس با طالبان گفت:- "به خاطر احترام به فتوا و فرمایش‌های عالمان دینی، حکومت آتش بس یک طرفه را با طالبان مسلح اعلام کرد که پس از این ابتکار نیک، طالبان نیز در شب ها و روزهای عید سعید فطر آتش بس را اعلام کردند".

او گفت که "حمایت قاطع و اجماع ملی" در پیوند به روند صلح میان شهروندان افغانستان وجود دارد.

رییس جمهور افغانستان خطاب به رهبری طالبان گفت:- "بالای رهبری طالبان صدا می کنم که برای برقراری صلح واقعی و دوامدار، به اراده‌ی ملت لبیک گویند و در روشنایی ارزش های ملی و اسلامی به پیشنهاد اخیر علما، آمادگی شان را نشان دهند و ما تمام موانع را در برابر صلح برداشته ایم".

پیش از این ملا هیبت الله، رهبر گروه طالبان در یک پیام نوشتاری عیدی، گفت که این گروه می‌خواهد با امریکا گفتگوی مستقیم صلح را آغاز کند. در این پیام از گفتگو با حکومت افغانستان و آتش بس چیزی گفته نشده است.

یادآوری می کنیم، که این سخنان را اشرف غنی در حال می زند، که امروز در نتیجه یک انفجار در گردهمایی طالبان و سربازان افغانستان در ننگرهار بیش از 17 تن زخمی و کشته شده اند. 

 

مرتبط:

انفجار در جای دیدار طالبان و سربازان افغانستان
عکس سلفی وزیر داخله با طالبان + عکس
رسیدن طالبان به کابل در روز دوم آتش بس
منابع طالبان: آتش بس به معناى تغيير دادن موضع امارت اسلامى در مقابل حضور نظامی امریکا نيست
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر