06:13 23 نوامبر 2019
عکس های از نیروهای امنیتی با طالبان از چندین ولایت بعد از اعلام آتش بس سه روزه

حملات طالبان بر نیروهای امنیتی در جریان آتش بس

JAK
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که گروه طالبان در جریان 24 ساعت گذشته، 7 تعرض و انداخت مستقیم را بالای نیروهای امنیتی در 5 ولایت کشور راه‌اندازی کرده‌اند.

اسپوتنیک به نقل از خامه پرس، وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید، گروه طالبان در جریان یک شبانه‌روز گذشته، 3 تعرض و 4 انداخت مستقیم را بالای نیروهای امنیتی در ولایت‌های غزنی، فراه، بدخشان، میدان‌وردک و زابل راه‌اندازی کردند.
به اساس خبرنامه، نیروهای امنیتی و دفاعی کشور جواب دندان شکن به آنان دادند و نه تنها در ولسوالی‌های مقر و اندر ولایت غزنی، 34 تن از اعضای گروه طالبان را کشته و 9 تن دیگر شان را زخمی ساخته‌اند.

در عین زمان، در حمله‌های دیگر گروه طالبان در ولسوالی پرچمن ولایت فراه، نیروهای امنیتی 11 تن از اعضای آن گروه را کشته و 19 تن دیگر شان را زخمی ساختند.
وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید که نیروهای امنیتی در حالت دفاعی قرار دارند و می‌افزاید که آنان در ولسوالی نرخ میدان وردک 6 طالب و در ولسوالی جرم بدخشان 6 تن دیگر شان را کشته‌اند.
باید گفت نیروهای هوایی کشور، یک مرکز گروه داعش را در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، نیز هدف قرار داده که در نتیجه یک دیپوی سلاح و مهمات آنان از بین و 3 داعشی کشته شدند.
در مورد تلفات نیروهای امنیتی افغانستان گزارش در دست نیست

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر