13:33 27 فبروری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه امریکا اعلام کرد که گروه طالبان باید رابطه خود با گروه تروریستی القاعده را قطع کند و برای ختم جنگ در افغانستان، قانون اساسی، حقوق زنان و اقلیت‌ها در این کشور را نیز بپذیرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از " رسانه های افغانستان، وزارت خارجه امریکا اعلام کرد که گروه طالبان باید رابطه خود با گروه تروریستی القاعده را قطع کند و برای ختم جنگ در افغانستان، قانون اساسی، حقوق زنان و اقلیت‌ها در این کشور را نیز بپذیرد.
الیس ویلز، معاون وزارت خارجه امریکا در مجلس سنای این کشور گفته است که برنامه کشورش در مورد مذاکرات صلح با طالبان در افغانستان هیچ تغییر نکرده است.
وی همچنان خواستار مذاکرات مستقیم طالبان با حکومت افغانستان شده است. این در حالی است که طالبان چندین بار خواستار مذاکره مستقیم با آمریکا شده، اما واشنگتن آن را رد کرده بود.
در همین حال، خانم ویلز گفته است که یکی از دلایل عدم حاضر شدن طالبان به میز مذاکرات صلح، وجود پناهگاه‌های امن برای آنان در خارج از افغانستان است.
به گفته او، رهبران طالبان فشار روز مرۀ جنگ را حس نکرده‌اند و به همین خاطر حاضر به گفت‌وگوی صلح نشده‌اند. مقامات حکومتی افغانستان می‌گویند که رهبران طالبان در مناطق امن پاکستان هستند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر