افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 22
ما را در دنبال کنید

رسانه های پاکستانی روز سه شنبه اعلام کردند که اسلام آباد و کابل برای بهبود پیوندها و جلوگیری از متهم کردن یکدیگر به توافق رسیدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، در سفر اخیر مشاور امنیت ملی افغانستان به پاکستان دو کشور بر گسترش همکاری های امنیتی و نظامی به منظور مبارزه با تروریسم و زمینه سازی برای آغاز فرایند گفت و گوهای آشتی بین دولت مرکزی کابل و گروه طالبان افغانستان به توافق رسیدند. 
رسانه های پاکستان همچنین امروز افزودند: اقدام های اسلام‌آباد و کابل برای بهبود روابط، «اقدام مشترک برای اتحاد و امنیت» نامگذاری شده و دولت های دو کشور در تلاشند تا با استفاده از این شیوه، مشکلات را برطرف کنند.
بر این اساس، دولت های پاکستان و افغانستان توافق کردند اجازه ندهند سخنگویان دولت و دیگر مقام های دو کشور بدون دلیل و مدرک کشور مقابل را متهم کنند.
همچنین، پاکستان و افغانستان توافق کردند که از اتهام زنی سخنگویان دولت علیه یکدیگر جلوگیری کرده و در جهت بهبود روابط گام بردارند.
همچنین بر اساس اخبار منتشر شده، دو طرف اعلام کردند، که در صورت بروز اتفاقی که موجب دامنه زدن به بحران ‌شود، به جای اظهار نظر بیهوده کمیته مشترک تشکیل داده و مشکل را از طریق رایزنی و گفت و گو برطرف کنند.
همچنین مقرر شده است تا اسلام آباد و کابل در خصوص تعیین وضعیت بازگشت مهاجران افغانستانی ساکن در خاک پاکستان، با یکدیگر همکاری کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر