16:59 01 اپریل 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده امریکا روی برنامه‌یی کار می‌کند که همسایه‌های افغانستان و کشورهای دیگر را تشویق کند تا طالبان را برای آغاز گفت‌وگوهای صلح با طالبان، وادار بسازند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، سفیر امریکا در همایش بزرگ‌داشت از روز استقلال امریکا گفته است که پس‌از آتش‌بس روز‌های عید، آرزوی همه‌شهروندان افغانستان برای رسیدن به صلح بیشتر شده‌است.
جان‌ بس، سفیر امریکا در کابل تأکید می‌ورزد: "امریکا و دیگر کشورهای هم‌پیمان‌مان از تلاش‌های حکومت وحدت ملی برای پیداکردن یک راه ازبهر پایان خشونت‌ها در افغانستان پشتیبانی می‌کند، ازهمین‌رو امریکا تمامی همسایه‌های افغانستان و کشورهای دیگر را برای وادارساختن طالبان برای آغاز گفت‌وگوهای صلح با حکومت افغانستان تشویق می‌کند".


رئیس اجراییه هم می‌گوید که برای پایان جنگ‌ها و خشونت‌ها در افغانستان، نیاز به تلاش‌های مشترک است.
عبدالله عبدالله، رییس اجراییه، می‌افزاید: "برای گام نهادن به‌پیش، نیاز به تلاش‌های پی‌گیر و مشترک است تا این‌که شهروندان افغانستان به آینده بهتر و به حقوق‌شان به‌گونه‌ی درست نسبت به گذشته‌ها دست یابند".
درهمین‌حال، سفیر امریکا در کابل به این باور است که پس‌از آتش‌بس روزهای عید، امیدواری‌ها برای رسیدن به صلح بیشتر شده‌است.
این دیپلومات امریکایی، می‌افزاید: "پس‌از آتش‌بس روزهای عید، آرزوی همه‌شهروندان افغانستان برای رسیدن به صلح بیشتر شده‌است".
یادآوری می‌کنیم که حکومت افغانستان برای نخستین‌بار با طالبان در بیست‌وهفتم ماه رمضان آتش‌بس را اعلام کرد، هرچند این گروه سه‌روز عید را با حکومت آتش‌بس کردند، هرچند که حکومت ده‌روز دیگر این آتش‌بس را تمدید کرد، اما نبردهای طالبان در برابر نیروهای دولتی ادامه یافت و سرانجام آتش‌بس یک‌جانبه حکومت هم پایان یافت.
مقام‌های افغان و امریکایی امیدوار استند که افغانستان یک‌بار دیگر گواه این آتش‌بس خواهد شد.

 

 

مرتبط:

سفیر امریکا در کابل: داعشیان از عراق و سوریه به افغانستان نیامده اند
سفیر جدید امریکا کارش را در کابل آغاز کرد
سفیر امریکا در کابل: افغانستان دیگر پناهگاه امن برای شبه نظامیان نخواهد بود
سفیر پیشین امریکا در افغانستان: مدارا با پاکستان اشتباه و انفجار کابل بدون آگاهی و اجازه اسلام‌آباد ممکن نبود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر