05:06 13 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

هزاران تن از هواداران حزب جنبش ملی در پیوند به بازداشت نظام‌الدین قیصاری برای نهمین روز در ولایت‌های فاریاب، سرپل و جوزجان دست به راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز زده و از حکومت مرکزی می‌خواهند که بدون هیچ‌گونه قیدوشرطی زمینۀ برگشت جنرال دوستم و رهایی نظام‌الدین قیصاری را فراهم کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام‌وطندار، نخست معترضان ولایت فاریاب دروازۀ دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در این ولایت را بستند و هشدار می‌دهند که در صورت عدم رسیدگی به خواست‌شان، دروازۀ تمامی اداره‌های دولتی را در این ولایت بسته می‌کنند.


در سوی دیگر، همین رویداد در ولایت سرپل نیز تکرار شده و معترضان با بستن دروازۀ دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات، هشدارگونه می‌گویند که اگر به خواست‌های آنان توجه نشود، دست به هر اقدامی می‌زنند.
محمدنور رحمانی، رئیس شورای ولایتی سرپل و ادیب آشنا یک باشندۀ این ولایت، به نمایندگی از متعرضان سرپل می‌گویند، با گذشت 9 روز از آغاز اعتراض‌ها، هنوز دولت هیچ اقدامی که بتواند خشم متعرضان را کاهش دهد، انجام نداده است و این امر سبب گسترش دامنۀ اعتراض‌ها شده است.
یادآوری می‌کنیم که هزاران تن از هواداران حزب جنبش ملی در پیوند به بازداشت نظام‌الدین قیصاری برای نهمین روز در ولایت‌های فاریاب، سرپل و جوزجان دست به راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز زده و از حکومت مرکزی می‌خواهند که بدون هیچ‌گونه قیدوشرطی زمینۀ برگشت جنرال دوستم و رهایی نظام‌الدین قیصاری را فراهم کند.

مرتبط:

در فاریاب معترضان خواهان رهایی قیصاری استند + وئدیو
بازداشت 25 مسلح غیر مسئول در فاریاب
والی جدید فاریاب معرفی شد
تظاهرات هواداران قیصاری در فاریاب به خشونت گرائید + عکس، ویدئو
بازداشت فرمانده شماره یک جنرال دوستم در فاریاب توسط نیروهای کوماندو
ده‌ها نظامی گرسنه و تشنه با خانواده هایشان در فاریاب محاصره اند
مرکز ولسوالی کوهستان فاریاب سقوط کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر