07:18 19 سپتمبر 2019
نظام الدین قیصاری، نماینده جنرال دوستم در فاریاب

واکنش وزارت دفاع به نشر ویدیوی شکنجه همراهان قیصاری

© Photo / Nezamuddin Qaisari FB
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
130
ما را در دنبال کنید

از یک روز بدینسو در شبکه‌های اجتماعی ویدیویی که گویا پس از بازداشت همراهان نظام الدین قیصاری در ولایت فاریاب گرفته شده است، دست به دست می‌شود

به گزارش اسپوتنیک، محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی جمهوری اسلامی افغانستان در واکنش به نشر ویدیویی که به ارتباط بازداشت و شکنجه افراد نظام الدین قیصاری، فرمانده پولیس ولسوالی قیصار ولایت فاریاب و نماینده جنرال عبدالرشید دوستم در ولایت فاریاب، اعلامیه‌یی به رسانه‌ها فرستاده است.آقای رادمنش موقف نیروهای امنیتی را چنین اعلام داشته است: "نیروهای دفاعی و امنیتی کشور فرزندان مردم افغانستان اند و به همه ملیتهای شریف افغانستان مرتبط اند و یقینا از انتشار چنین ویدیو شوکه شدند. هیئت حقیقت یاب تعیین تا صحت، سقم، تاریخ و نحوه برخورد را دریابد. لزوما این ویدیو نیاز به تحقیقات تخصصی و مسلکی دارد، با کسب نتایج تحقیق با متخلفین برخورد جدی قانونی صورت گرفته و رسانه های محترم به جریان معلومات دقیق قرار خواهند گرفت.

با احترام، دفتر سخنگوی وزارت دفاع ملی"

قابل ذکر است که نظام ‌الدین قیصاری که فرمانده نیروهای مردمی ضد طالبان در فاریاب و نیز نماینده "خاص" جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری بود، حدود دو هفته پیش در میمنه از سوی نیروهای ویژه دولتی بازداشت و به کابل منتقل شد.

هزاران تن از زنان و مردان فاریابی که در چند روز گذشته به دستگیری او اعتراض کردند و در دومین روز تظاهرات ساختمان ولایت را به آتش کشیدند، می‌گویند "رئیس جمهور غنی نمی‌خواهد علیه نفوذ طالبان در فاریاب اقدامی صورت بگیرد و به همین دلیل نظام الدین قیصاری را که دشمن سرسخت طالبان بود، دستگیر کرده اند."

 

مرتبط:

بازداشت فرمانده شماره یک جنرال دوستم در فاریاب توسط نیروهای کوماندو
هشدار جنرال دوستم در واکنش به بازداشت قوماندان قیصاری
مسوولین قول اردوی ۲۰۹ شاهین دلیل بازداشت قیصاری را اعلام نمودند
واکنش رهبری ائتلاف برای نجات افغانستان به بازداشت قیصاری
صدها باشنده میمنه در اعتراض به‌بازداشت قیصاری به‌سرک‌ها ریختند
جانشین نظام‌الدین قیصاری تعیین شد
در فاریاب معترضان خواهان رهایی قیصاری استند + وئدیو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر