09:33 16 جولای 2019
کابلوف: طالبان خواهان مذاکره با امریکا استند نه با دولت افغانستان

کابلوف: طالبان خواهان مذاکره با امریکا استند نه با دولت افغانستان

© Sputnik / Владимир Астапкович
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

آمر دیپارتمنت دوم وزارت امور خارجه روسیه گفته است که گروه طالبان اول می‌خواهند مذاکرات جداگانه با امریکا در مورد خروج نیروهای نظامی از افغانستان داشته باشند و سپس با دولت افغانستان مذاکره کنند.

به گزارش اسپوتنیک، ضمیرکابلوف نماینده رئیس‌جمهور روسیه برای افغانستان و آمر دیپارتمنت دوم وزارت امور خارجه روسیه، در مصاحبه که با روزنامه "کومرسانت" داشت گفته است که طالبان می‌خواهند که اولین مذاکره را با دولت امریکا در مورد خروج نیروهای نظامی شان از افغانستان داشته باشد و بعد با دولت افغانستان روی میز مذاکره قرار گیرند.


به گفته این دیپلمات، گروه طالبان اولتر خواهان مذاکره با ایالات متحده امریکا در مورد خروج نیروهای نظامی‌شان از افغانستان استند و بعداً این گروه در مورد آینده کشور با مقامات افغان مذاکره خواهند کرد، مسکو برای آغاز مذاکرات دوطرف همکاری خواهد کرد تا دولت افغانستان با طالبان روی میز مذاکره نشسته و به توافق برسند تا صلح در این کشور پایه‌دار شود.
کابلوف گفت: "مشکل اصلی این است که گروه طالبان دولت فعلی افغانستان را به عنوان یک دولت دست‌نشانده امریکایی‌های می‌دانند و این گروه نمی‌خواهند با این دولت مذاکره کنند، طالبان می‌خواهند اول با امریکا مذاکره کنند".
وی یادآور شد که نشست بعدی در مسکو تا پایان تابستان برنامه ریزی شده است که برگزار شود و ما می‌خواهیم این نشست آغازگر تغییرات مثبت واقعی باشد این تغییرات مثبت در صورت آشکار می‌شود که طالبان با دولت افغانستان مذاکره کنند و مسکو انتظار دارد که در این نشست طالبان هم شرکت کنند.

مرتبط:

کابلوف راه حل روسیه برای صلح با طالبان را اعلام کرد
کابلوف: هدف امریکا در افغانستان تحریک نیروها علیه روسیه، چین و ایران است
کابلوف: امریکا برای تأثیرگذاری بر منطقه در افغانستان حضور دارد
کابلوف: میدان مسکو برای پیشبرد مذاکرات مستقیم بین کابل و جنبش طالبان بصورت ابتکاری پیشنهاد شده بود
ضمیر کابلوف دلیل افزایش داعشی ها در افغانستان را فاش کرد
واکنش وزارت دفاع افغانستان به اظهارات اخیر ضمیر کابلوف
کابلوف: امریکا افغانستان را مستعمره خود می سازد
کابلوف: روسیه قصد ندارد به کارگروه چهارجانبه حل بحران افغانستان که شامل امریکا است بپیوندد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر