10:37 24 جنوری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 12
ما را در دنبال کنید

روز گذشته اعتراض کنندگان حزب جنبش در مزارشریف مسیر بندر حیرتان را به روی وسایط تجاری بستند و تاکید دارند که اگر به خواست های شان رسیده گی نشود، این شاهراه را باز نخواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، گل محمد ارکین معاون حزب جنبش می گوید راه بندر حیرتان از سوی معترضان تا زمانی مسدود خواهند ماند که حکومت به خواست های هواداران این حزب پاسخ مثبت بدهد.


به گفته آقای ارکین این مسیر به روی رفت و آمد وسایط باربری و کارمندان دولتی مسدود است و معترضان به بقیه شهروندان اجازه رفت و آمد از این مسیر را می‌دهند.
از سویی هم برخی باشندگان شمال به ویژه بازرگانان از معترضان تقاضا دارند که مانع روند عادی زندگی مردم و فعالیت های اقتصادی شان نشوند.
هرچند رئیس جمهور غنی در پی اعتراضات مردم در ولایات شمال از احتمال بازگشت جنرال دوستم به کشور سخن زده بود اما معترضان می‌گویند به دلیل عدم رسیدگی جدی به خواست های شان دست از تظاهرات بر نمی‌دارند.

یادآوری می‌کنیم که اعتراض‌های ضدحکومتی در ولایت‌های شمالی و شمال‌شرقی پس از بازداشت نظام‌الدین قیصاری، فرمانده پولیس ولسوالی قیصار فاریاب و نمایندۀ خاص عبدالرشید دوستم معاون نخست رئیس جمهور، آغاز شد و با گذشت 16 روز از آن رویداد، هنوز ادامه دارد.

مرتبط:

معترضان دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات را در فاریاب و سرپل بستند
در فاریاب معترضان خواهان رهایی قیصاری استند + وئدیو
بازداشت 25 مسلح غیر مسئول در فاریاب
والی جدید فاریاب معرفی شد
تظاهرات هواداران قیصاری در فاریاب به خشونت گرائید + عکس، ویدئو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر