12:02 23 جولای 2019
انتقاد عبدالله از گلبدین به خاطر حیوان خواندن بخشی از مردم افغانستان

انتقاد عبدالله از گلبدین به خاطر حیوان خواندن بخشی از مردم افغانستان

© Photo / Dr. Abdullah Abdullah FB
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
2 0 0

رئیس اجراییه دولت افغانستان در واکنش به سخنان رهبر حزب اسلامی گفت، که این فرد حتی لیاقت ندارد که نامش را بر زبان بیاورم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، عبدالله عبدالله رئیس اجراییه دولت افغانستان در واکنش به سخنان حکمتیار که بخشی از مردم افغانستان را حیوان دانسته بود، تاکید کرد؛ این فرد حتی لیاقت ندارد که نامش را بر زبان بیاورم انگار فراموش کرده است چه مسئولیتی دارد.

پیش از این گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در روز چهارشنبه گذشته در واکنش به اختلاف شماری از گروه‌های سیاسی درباره درج کلمه «افغان» در شناسنامه‌های برقی گفته بود:- "بسیاری از حیوانات در افغانستان شناسنامه و پاسپورت ندارند، اما در این کشور حضور دارند".

وی با اشاره به مخالفان توزیع شناسنامه‌های برقی نیز اظهارداشت که آنها نیز می‌توانند از گرفتن شناسنامه خودداری کنند، اما همین قدر حق دارند و می‌توانند در افغانستان بدون شناسنامه و پاسپورت زندگی کنند.

یادآوری می کنیم، که توزیع شناسنامه های برقی پس از کشمکش های زیادی توسط محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان چند ماه پیش آغاز گردید و با آغاز روند توزیع شناسنامه های برقی اختلافات بر سر درج واژه افغان به اوجش رسیده است. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر