08:15 26 جون 2019
احتمال گزینه خروج نظامیان امریکایی از افغانستان

احتمال گزینه خروج نظامیان امریکایی از افغانستان

© AFP 2019 / David Furst
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 40

گروه بین‌المللی بحران، پیشنهاد کرده است که امریکا برای تحقق صلح با طالبان در افغانستان باید به طور روشن گزینه خروج نظامی از این کشور را با تعیین جدول زمانی مشخص روی میز قرار دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، «گروه بین‌المللی بحران» در وبگاه خود نوشت: امریکا با تعیین نماینده ویژه‌ برای گفت‌وگوی مستقیم با طالبان در راستای تحقق صلح قابل قبول بین دولت افغانستان و این گروه تلاش کند.
بر اساس این گزارش، تحقق توافق صلح باید برای مردم افغانستان نیز قابل پذیرش باشد در عین حال واشنگتن باید به طور آشکار اعلام کند که گزینه خروج نظامیان امریکایی نیز روی میز مذاکره قرار خواهد گرفت.
گروه بین‌المللی بحران در ادامه نیز از طالبان خواست تا پیشنهاد اشرف غنی، برای آغاز گفت‌وگوهای بدون پیش‌شرط را بپذیرد و با کابل وارد گفت‌وگوهای صلح شود.
گروه بین‌المللی بحران از واشنگتن خواست تا در بیانیه‌ای عمومی موضوع خروج نظامیان امریکایی و دیگر نیروهای خارجی از افغانستان باید قابل مذاکره باشد و جدول زمانی نیز برای خروج نظامیان تعیین شود.


گروه بین‌المللی بحران در ادامه نیز به طرفین پیشنهاد داد تا با اعلام آتش‌بس، تبادل زندانیان و شفافیت بیشتر در همکاری بین دولت و طالبان در ارائه خدمات ابتدایی در مناطق تحت کنترل طالبان اعتمادسازی کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر