حملات راکتی پاکستان به شرق افغانستان

حملات راکتی پاکستان به شرق افغانستان

© AFP 2019 / Farooq NAEEM
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01

در دو روز گذشته برخی از مناطق شهرستان‌های «لعل پور» و «گوشتی» در ننگرهار از سوی ارتش پاکستان هدف حملات راکتی قرار گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل خبریال، احمدعلی حضرت رئیس شورای ولایتی ننگرهار گفت، ارتش پاکستان حملات راکتی خود به برخی از شهرستان‌های مرزی در شرق افغانستان را از سر گرفته است.

وی افزود: در دو روز گذشته برخی از مناطق ولسوالی های «لعل پور» و «گوشتی» در ننگرهار از سوی ارتش پاکستان هدف حملات راکتی قرار گرفته است.

رئیس شورای ولایتی ننگرهار تصریح کرد، که حملات راکتی ارتش پاکستان به ولسوالی های «دانگام»، «خاص کنر» و «شلتن» ولایت کنر نیز از سرگرفته شده است.

وی افزود: این حملات علاوه بر خسارات مالی تلفات غیرنظامیان افغانستان را نیز به همراه داشته است.

حضرت خاطرنشان کرد، که مقامات محلی این موضوع را با اشرف غنی و فرماندهی نیروهای امریکایی و ناتو در میان گذاشته اند.

وی گفت، با وجود تداوم حملات راکتی ارتش پاکستان در چند سال گذشته، دولت افغانستان هرگز برای مقابله به مثل با حملات راکتی ارتش پاکستان اقدامی نکرده است.

یادآوری می کنیم، که چند روز پیش هیئتی از مقامات پاکستانی به ریاست «تهمینه جنجوعه» وزیر خارجه این کشور برای مذاکره درباره همکاری‌های مرزی و  هماهنگی عملیات‌های نظامی از کابل دیدار کرد.

در جریان این مذاکرات دو طرف به توافق رسیدند که بر اساس توافقنامه «برنامه عمل» نیروهای دو کشور در انجام عملیات‌های نظامی در مناطق مرزی با یکدیگر هماهنگ عمل کنند.

 

مرتبط:

پرتاب ۵ هزار راکت از خاک پاکستان به افغانستان
پاکستان ١٠٠٠ راکت بر کنر پرتاب کرده است
پاکستان بیش از 342 راکت دیگر بر کنر پرتاب کرد
پرتاب 70 راکت از خاک پاکستان به شرق افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر