02:59 24 جنوری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

معاون نخست ریاست جمهوری افغانستان در دیدار با رئیس جمهور این کشور یکبار دیگر از او خواست تا نظام الدین قیصاری را از بند آزاد کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از صنا، عبدالرشید دوستم معاون نخست ریاست جمهوری افغانستان در دیدار با محمد اشرف غنی رئیس جمهور این کشور، روی اوضاع سیاسی و امنیتی بحث و تبادل نظر کرده، پیشرفت های بدست آمده در روند گفتگوهای صلح را که در مالکیت حکومت افغانستان راه اندازی شده است، مورد غور و بررسی همه جانبه قرار دادند.

آنان تأمین امنیت و ثبات سراسری را در کشور یکی از نیاز های جدی برای مردم و کشور خوانده، بر تقویت و تسریع روند گفتگو های صلح در افغانستان تاکید کردند.

دوستم و غنی همچنین روی مسأله برقراری آتش بس میان مخالفان و نیرو های دفاعی و امنیتی کشور که می تواند با مساعی جوانب ذیدخل مبنایی برای پایان جنگ ها باشد و برگزاری انتخابات شفاف پارلمانی و ریاست جمهوری نیز تبادل نظر کردند.

در این نشست معاون نخست ریاست جمهوری با اشاره به وضعیت بد امنیتی در شمال کشور، در مورد حل مشکل نظام الدین قیصاری که نزدیک به یک ماه است در زندان بسر می برد، با رئیس جمهور افغانستان صحبت کرد.

یادآوری می کنیم، که نظام الدین قیصاری یکی از فرماندهان ارشد جنرال دوستم در شمال افغانستان بود که نزدیک به یک ماه پیش توسط نیروهای دولتی دستگیر و به کابل انتقال داده شد    

مرتبط:

جزئیات دیدار غنی با دوستم؛ از ائتلاف بزرگ ملی تا رهایی قیصاری
معترضان فاریاب: قیصاری باید محاکمه شود
دیدار جنرال دوستم با نظام الدین قیصاری
دوستم: قیصاری باید آزاد شود
آیا نظام الدین قیصاری زنده است؟
واکنش غنی به ویدیوی نشرشده از شکنجه همراهان قیصاری
آیا یاسین ضیا مسئول دستگیری قیصاری بوده است؟
ارگ خواستار بررسی جدی چگونگی دستگیری محافظین قیصاری شد
واکنش وزارت دفاع به نشر ویدیوی شکنجه همراهان قیصاری
بامیانی ها خواستار آزادی قیصاری شدند
جانشین نظام‌الدین قیصاری تعیین شد
در فاریاب معترضان خواهان رهایی قیصاری استند + وئدیو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر