08:21 19 نوامبر 2019
عبدالله عبدالله

بزودی غزنی از وجود طالبان پاک می شود

© Sputnik / K.Akifi
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

عبدالله عبدالله: به زودی شهر غزنی از وجود طالبان پاکسازی می شود.

اسپوتنیک به نقل از اطلس پرس، عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی گفته است که به زودی ولایت غزنی از وجود تروریست ها و طالبان پاکسازی خواهد شد.

رئیس اجرایی افغانستان امروز (دوشنبه) در نشست کاخ سپیدار گفت که "نیروهای تازه تحت قومانده لوی‌درستیز و معین ارشد امنیتی وزارت داخله به ولایت غزنی رسیده‌اند و به زودی شهر غزنی از وجود تروریستان و طالبان جنایت‌کار پاک خواهد شد. تا حال عملیات هوائی نیروهای حمایت قاطع و نیروهاى هوایی کشور موثر بوده و در نتیجۀ این عملیات‌، صدهاتن از تروریستان طالب کشته و زخمی شده‌اند.
رئیس اجرائیه کشور با اشاره به وضعیت امنیتی جاری در کشور گفت که برخی شبکات مخابراتی خدمات‌شان را در غزنی متوقف نموده ‌اند. دلایل قطع خدمات شبکات مخابراتی از طرف نهادهای مؤظف بررسی می‌گردد.
رئیس اجرائیه عملیات هوایی نیروهای حمایت قاطع و افغان را موثر خواند و گفت که در نتیجۀ این عملیات‌، صدها تن از تروریستان طالبان کشته و زخمی شده‌اند.
قابل یادآوری است که درگیری‌های غزنی از چند روز به اینسو نزدیک بیش از دوصد تن کشته شده بجا گذاشته که بیش از یکصد جسد نظامیان از روی جاده ها به شفاخانه‌های این شهر انتقال یافته اند.اجساد *طالبان نیز در روی جاده های شهر متباقی اند که شش تن شان به شفاخانه انتقال یافته اند.
در این درگیری ها بیشتر ساحات شهر غزنی در اداره طالبان است و تنها ریاست امنیت ملی‌، مقام ولایت و حرم سرا در اختیار نیروهای دولتی است.
طالبان مسلح در حال حاضر حملات شان را بر فرماندهی امنیه شدت بخشیده اند که بخش های از این اداره آتش گرفته است.
دیروز نیز طالبان مسلح موفق شدند تا آمریت تخینک قوماندانی پولیس را تصرف کرده و تمام تاسیاست تسخیر شده را به آتش کشیدند.
*فعالیت آن در روسیه منع میباشد

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر