13:15 24 مارچ 2019
غنی به قوماندان امنیه غزنی رتبه جنرالی داد

غنی به قوماندان امنیه غزنی رتبه جنرالی داد

JAK
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01

رئیس جمهور افغانستان به قوماندان امنیه غزنی، رتبه جنرالی و مدال اهدا کرد.

به گزارش اسپوتنیک، نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان در صفحه فیس بوکش نوشت: محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نظر به پیشنهاد وزارت داخله به سمونوال فرید احمل مشعل قوماندان امنیه غزنی به خاطر دفاع و قهرمانی اش رتبه جنرالی را به طور فوق العاده منظور کرد.

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز با سفر به ولایت غزنی در جلسه اداری این ولایت اشتراک و گزارش وضعیت عمومی شهر غزنی را استماع نمود.

در این جلسه وحیدالله کلیمزی والی غزنی ضمن ارائه گزارش از وضعیت عمومی شهر غزنی گفت، که سیستم آب رسانی، برق و مخابرات فعال گردیده است، اما نیاز به کار بیشتر دارند.

اشرف غنی ضمن اتحاف دعا به روح شهدای امنیتی و دفاعی و افراد ملکی در ولایت غزنی، گفت: ۲۰ میلیون دالر به شکل فوری بخاطر بازسازی ساختمان های اداری و دیگر بخش های شهر غزنی اختصاص داده می شود.

وی به وزارت های زارعت، صحت عامه، انرژی و آب و مخابرات هدایت داد تا روند کمک های عاجل در بخش رسانیدن آب آشامیدنی، کمک های صحی، برق و مخابرات را تسریع نمایند.

یادآوری می کنیم، که طالبان روز جمعه نزدهم اسد؛ دست‌کم از سه طرف حملات گسترده‌ای را به شهر غزنی آغاز کردند و بخش‌هایی از این شهر را به تصرف خود درآوردند. اگرچه در مرکز شهر در حال حاضر جنگ جریان ندارد و طالبان به عقب زده شده است، اما جنگجویان این گروه تروریستی در اطراف غزنی به جنگ با نیروهای دولتی افغانستان ادامه می دهند.

 

مرتبط:

فرمانده پولیس غزنی: ما به افتخار می‌گوییم که جسدهای آنان (طالبان) را زیر تانک ها کرده ایم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر