12:14 23 جولای 2019
داعش در تلاش بدست آوردن بازار قاچاق مواد مخدر افغانستان

داعش در تلاش بدست آوردن بازار قاچاق مواد مخدر افغانستان

© Sputnik / Grigoriy Sisoev
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

نماینده روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، که داعش با حضور در بازارهای سهام و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های قانونی در سراسر جهان به دنبال افزایش نقدینگی و بدست آوردن بازار قاچاق مواد مخدر در افغانستان است.

به گزارش اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا سفیر روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت اعلام کرد، در پی کاهش قابل توجه منابع اصلی درآمد داعش، این گروه در بازار سهام و دیگر حوزه‌های تجاری قانونی در سراسر جهان سرمایه گذاری می‌کند تا بدین شکل بتواند نقدینگی‌اش را افزایش دهد.

وی ادامه داد: در پی کاهش درآمد داعش از منابع نفتی و گازی این گروه به دنبال یافتن منابع جدید مالی و حمایت‌های لجستیکی است.

نماینده روسیه ادامه داد: بر همین اساس اعضای داعش در بازار سهام و در دیگر حوزه‌های قانونی برای کسب درآمد سرمایه گذاری می‌کنند. از جمله حوزه‌های سرمایه گذاری می‌توان به گردشگری، کشاورزی، پرورش ماهی، داروسازی و تاسیس شرکت‌ها اشاره کرد.

او افزود: این گروه تلاش می‌کند که کنترل جریان‌های قاچاق موادمخدر از جمله از افغانستان را به دست آورده و همچنین بتواند پیشتیبانان خارجی از جمله سازمان‌های مذهبی و دیگر سازمان‌های غیردولتی را به دست آورد.

پنتاگون در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده در حال حاضر ۱۷ هزار و ۱۰۰ نیروی داعش در عراق و ۱۴ هزار در سوریه هستند.

یادآوری می کنیم، که پیش از این نماینده دایم روسیه در سازمان ملل گفته بود که نیروهای ناشناس خارجی داعشیان را در افغانستان کمک می کند. 

 

مرتبط:

نبنزیا: سرویس های خارجی برای داعش در افغانستان جنگ افزار تهیه می کنند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر