06:33 19 نوامبر 2019
غنی از تمامی مسؤولان ارشد نهادهای امنیتی خواسته استعفا دهندغنی از تمامی مسؤولان ارشد نهادهای امنیتی خواسته استعفا دهندغنی از تمامی مسؤولان ارشد نهادهای امنیتی خواسته استعفا دهندغنی از تمامی مسؤولان ارشد نهادهای امنیتی خواسته استعفا دهند

غنی از تمامی مسؤولان ارشد نهادهای امنیتی خواسته استعفا دهند

© Sputnik / Vitaliy Belousov © Photo / Dr. Abdullah Abdullah FB © Sputnik . Zuhal Sarhad © Photo / وزارت امور داخله
1 / 4
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
121
ما را در دنبال کنید

این در حالی است که حنیف اتمر، نیز شام امروز از سمت مشاوریت امنیت ملی رییس‌جمهور کنار رفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل طلوع نیوز، همزمان با استعفای حنیف اتمر از سمت مشاوریت امنیت ملی رئیس‌جمهور، منابع به طلوع نیوز می‌گویند که رئیس‌جمهور غنی از طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع ملی، ویس احمد برمک، وزیر امور داخله و محمد معصوم ستانکزی، رئیس امنیت ملی خواسته است که از مقام‌های شان کنار بروند.


این منابع، می‌گویند که استعفای آقای اتمر نیز به درخواست رئیس‌جمهور غنی صورت گرفته است.
به گفتۀ این منابع، آقای غنی بدلیل حملۀ مرگ‌بار طالبان بر شهر غزنی، حملۀ راکتی مهاجمان بر ارگ ریاست‌جمهوری و نیز افزایش تلفات نظامیان در کشور از این مقام‌ها خواسته اند که کنار بروند.
طالبان، دو هفتۀ پیش بر شهر غزنی حمله کردند و به مدت شش روز با نیروهای امنیتی در این شهر به درگیری پرداختند و نیز بخش‌های این شهر را در اختیار خود درآورده بودند.
بربنیاد آمارها، در این نبردها بیش از صد تن از نیروهای امنیتی و بیش از صد تن از غیرنظامیان کشته شدند و نزدیک به صدتن دیگر زخمی شده اند.
روز سه‌شنبه که همزمان می‌شد با روز نخست عید قربان، مهاجمان با جابه‌جا شدن در یک بخش مهم شهر کابل در حدود 30 راکت را بر بخش‌های مهم پایتخت از جمله ارگ ریاست‌جمهوری و وزارت دفاع ملی پرتاب کردند.

مرتبط:

حمدالله محب، به عنوان مشاور امنیت ملی تازۀ رئیس‌جمهور غنی گماشته شد
حنیف اتمر از سمت مشاوریت امنیت ملی رئیس‌جمهور کنار رفت
آگاهان: حکومت افغانستان راهبرد مشخصی برای صلح ندارد
شرط دولت افغانستان برای شرکت در نشست مسکو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر