07:31 13 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان پیش از چاشت امروز با عبدالعزیز کاملوف، وزیر امور خارجه ازبیکستان دیدار و گفتگو نموده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرنامه دفتر شورای امنیت ملی افغانستان، داکتر حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان در دومین روز کاری‌اش با عبدالعزیز کاملوف، وزیر امور خارجه ازبیکستان دیدار و روی روابط دو کشور و بهبود همکاری‌های منطقوی، بحث و تبادل نظر نموده است.

وزیر خارجه ازبیکستان با تبریکی گفتن سمت جدید برای آقای محب، درمورد پیشرفت‌های پس از کنفرانس تاشکند زیر چتر پروسه صلح کابل و تحکیم همکاری‌های منطقوی معلومات ارایه نموده، پیشنهاداتش را درمورد آغاز کار و فعالیت کمیسیون‌های مشترک دو کشور جهت افزایش همکاری‌های امنیتی و برگزاری نشست‌های آینده پیشکش کرده است.

آقای محب به وزیر خارجه ازبیکستان اطمینان داد که تغییر در رهبری شورای امنیت ملی افغانستان بر امور مشترک دو کشور تاثیر نخواهد داشت.

مشاور جدید امنیت ملی افغانستان با تاکید بر تلاش‌های مشترک مقامات ازبیکستان با افغانستان در امر مبارزه با تروریزم منطقوی و تامین صلح در افغانستان از وزیر خارجه این کشور خواست تا بر کشورهایی که در راستای تامین صلح و مبارزه با تروریزم، نقش شان را صادقانه بازی نمی‌کنند، فشار وارد کند.

 

مرتبط:

حمدالله محب، به عنوان مشاور امنیت ملی تازۀ رئیس‌جمهور غنی گماشته شد
واکنش حمدالله محب به سخنان نماینده اتحادیه اروپا
افتتاح کنسولگری افغانستان در ترمذ ازبیکستان
افزایش روابط تجارتی افغانستان و ازبیکستان
رئیس جمهور غنی با رئیس جمهور ازبیکستان دیدار کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر