02:15 11 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

به اساس اطلاعات به دست آمده، قرارست در آیندۀ نزدیک، یک نشست سه‌جانبه میان افغانستان، چین و دولت جدید پاکستان برگزار گردد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خامه، این مطلب را وزارت امور خارجۀ افغانستان بیان کرده و گفته‌است که یک نشست سه‌جانبه میان وزرای امور خارجۀ افغانستان، چین و پاکستان در آیندۀ نزدیک برگزار شود.


دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجۀ کشور می‌گوید، حکمت‌خلیل کرزی، معین سیاسی آن وزارت ناوقت روز گذشته با چینگ گوپنگ، کمیشنر مبارزه علیه تروریزم و مسایل امنیتی جمهوری چین دیدار کرده‌است.
منبع می‌گوید که دو طرف در این دیدار روی‌ ایجاد سازو کار هاى به‌تر جهت مبارزه موثر با تروریزم، گسترش بیش از پیش روابط دوستانه سیاسی، اقتصادی و امنیتی میان دوکشور، آموزش دیپلوماتان افغانستان در چین گفت‌وگو کرده‌اند.
کمیسیون سه جانبه افغانستان — چین و پاکستان، کمیسیون سه جانبه افغانستان — چین و هند، آمادگی افغانستان برای برگزاری نشست سه جانبه وزرای امور خارجه افغانستان — چین و پاکستان در آینده نزدیک، اوضاع جاری منطقه، روابط میان افغانستان و پاکستان به ویژه پلان عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی از جمله موضوعاتی دیگری بوده‌اند که مورد بحث هر طرف قرار گرفتند.

مرتبط:

چرا افغانستان در نشست صلح مسکو شرکت نکرد؟
مسکو اعلام کرد که نشست مشاوره در امور افغانستان به تعویق افتاد
وزارت امور خارجه افغانستان در نشست صلح مسکو شرکت نمی‌کند
شرط دولت افغانستان برای شرکت در نشست مسکو
امریکا در نشست مسکو در مورد افغانستان شرکت نمیکند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر