17:30 12 نوامبر 2019
حکمتیار: استراتژی امریکا ناکام بوده، پیمان امنیتی هیچ فایده نداشته است

حکمتیار: استراتژی امریکا ناکام بوده، پیمان امنیتی هیچ فایده نداشته است

© AFP 2019 / Noorullah Shirzada
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان در یک نشست خبری موضع اش را درمورد انتخابات آینده و وضعیت جاری در کشور اعلام نموده، به سوالات خبرنگاران جواب گفت.

به گزارش اسپوتنیک، آقای حکمتیار در جواب به سوال مبنی بر استراتژی امریکا در افغانستان گفت: "امریکا در همه اهداف جنگی اش ناکام بوده، هم استراتژی سیاسی اش ناکام بوده و نتوانسته حکومت قوی، نیرومند، متحد و موفق بسازد. و هم استراتژی جنگی اش ناکام بوده است. هیچ دستاوردی نداشته است".

وی همچنان در جواب به سوال دیگر درمورد مزایای پیمان امنیتی افغانستان با ایالات متحده امریکا گفت: "من فایده پیمان امنیتی افغانستان با امریکا را ندیده ام، نه جنگ خلاص شد، نه امنیت آورده شد و نه یک حکومت موفق ایجاد شد، من با آن پیمان امنیتی موافق نبودم، هنگامی که آن پیمان امضا می‌شد، من در سنگرها بودم و هم در لست سیاه سی آی ای بودم و بخاطر سر من جایزه داده می‌شد، کسی که گفته بود که این پیمان امنیتی یک ضرورت است و به ما کمک می‌کند تا در کشور امنیت تامین شود و از مداخله خارجی‌ها ما را محافظت کند، باید جواب‌گوه باشد".

رهبر حزب اسلامی همچنان بر برگزاری انتخابات سالم و شفاف تاکید نموده، و انتخابات را یگانه راه برای بیرون رفت از بحران فعلی خوانده است.

مرتبط:

دولت امریکا حقیقت جنگ در افغانستان را از مردم خود پنهان می کند
امریکا میخواهد ابتکار مذاکرات در باره افغانستان را از روسیه بگیرد
تحریم‌های امریکا بر ایران؛ درد سر تازه برای افغانستان
مسلمیار:افغانستان مستعمره امریکا نیست
میدان وحشت امریکا؛ آزمایش سلاح جدید امریکایی در افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر