14:37 10 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

امروز سه‌شنبه معاونان وزارت‌های امور خارجه افغانستان، ایران و هند در مورد توافق‌نامه سه‌جانبه بندر چابهار در کابل نشست مشترک برگزار کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، حکمت خلیل کرزی، سید عباس عراقچی و گوخال معاونان وزارت امور خارجه کشورهای افغانستان، ایران و هند در خصوص تسهیل روند بهره‌برداری از ظرفیت چابهار، برداشتن موانع احتمالی در حوزه مبادلات تجاری و تعاملات بانکی بین سه کشور در حوزه همکاری‌های اقتصادی، پپگیری توافقات سه‌جانبه و مشارکت و همکاری برای تأمین امنیت فراگیر، تبادل نظر و گفت‌وگو کردند.

حکمت خلیل کرزی، معاون وزارت امورخارجه افغانستان در این نشست سه‌جانبه اقدامات گسترده برای دستیابی به توافق برای تحقق صلح و گسترش پیوندها با ایران و هند برای تامین منافع این کشور را تشریح کرد.

معاون امورخارجه ایران نیز همکاری ایران، هند و افغانستان در چابهار را نماد همکاری و الگوی تأمین منافع منطقه از مسیر همکاری چندجانبه خواند و افزود که باید این همکاری بیش از پیش توسعه یابد.

معاون امور خارجه هند هم بر تعهدات دولتش در مورد همکاری با دولت افغانستان برای بهبود وضعیت اقتصادی، امنیت و تقویت زیر ساخت‌های این کشور تاکید کرد.

قرار است هیئت ایرانی فردا چهارشنبه(21 سنبله) با مقامات افغانستان در خصوص پیشرفت کار کمیته‌های پنج‌گانه مذاکرات در کشور برای تدوین توافقنامه جامع همکاری گفت‌وگو کند.

 

مرتبط:

کابل امیدوار است تحریم‌ها بر ایران بندر چابهار را متأثر نسازد
کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان وارد چابهار شد
سرمایه‎ گذاری مشترک ایران با افغانستان در بندر چابهار
برگزاری ششمین نشست کمیته‌ی حمل و نقل بندر چابهار
اتصال چابهار به خط آهن آسیای میانه انقلاب اقتصادی خواهد بود
بندر چابهار ایران رسما گشایش یافت
فرصت نو تجارت افغانستان؛ بندر چابهار گشایش یافت
نیمروز به چابهار وصل می شود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر