04:56 21 اگست 2019
غمشریکی اشرف غنی و سرور دانش با خانواده های قربانیان در ننگرهار

غمشریکی اشرف غنی و سرور دانش با خانواده های قربانیان در ننگرهار

© AFP 2019 / Jim Watson
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

رئیس جمهور و معاون دوم ریاست جمهوری با انتشار اعلامیه های جداگانه ضمن محکوم کردن حمله انتحاری در ننگرهار با قربانیان این رویداد تروریستی غمشریکی کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، بعد از ظهر روز سه شنبه یک عامل انتحاری مظاهره کنندگان را در ولسوالی مومند دره ولایت ننگرهار در شرق کشور هدف قرار داد که در نتیجه 32 تن از افراد ملکی شهید و بیش از 120 تن دیگر زخمی شدند.
رئیس جمهور غنی ضمن محکوم نمودن این حملات تروریستی، گفته است که جنگ تحمیلی جاری هیچگونه مشروعیت ندارد و حمله بالای تاسیسات ملکی، مساجد، زنان، کودکان و مردم عام، جنایت علیه بشریت است.
آقای غنی افزوده است که دشمنان افغانستان با انجام این گونه اعمال جنایتکارانه، ارادۀ مردم ما را به خاطر آینده روشن و باثبات کشور شان، تضعیف نمی توانند. وی به مسئولین مربوطه هدایت داد تا به زخمی ها و خانواده های قربانیان رسیدگی عاجل نمایند.
همچنین "سروردانش" معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی با انتشار اعلامیه ای تاکید کرد که تروریزم، قوم، زبان، مذهب و جغرافیا نمی‌شناسد و با تاسف بار دیگر تروریستان تجمع اعتراضی باشندگان ولسوالی مومند دره درولایت ننگرهار را هدف حمله انتحاری قرار داده اند.
وی گفته است که راه پیمایی و تظاهرات حق مسلم تمام شهروندان کشور است، تروریستان هموطنان ننگرهاری ما را در جریان یک راهپیمایی مسالمت آمیز هدف حمله انتحاری قرار دادند که در این حادثه خونین شماری به شهادت رسیده و تعدادی نیز زخمی شدند.
او افزوده است که اینجانب بر عاملان سنگدل و بی رحم این رویداد تروریستی نفرین فرستاده با خانواده‌های که عزیزان خویش را در این حادثه از دست داده اند ابراز همدردی و غم‌شریکی می‌نمایم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر