07:37 23 جولای 2019
ادامه تلاش ها برای آغاز گفتوگوهای مستقیم میان حکومت افغانستان و طالبان

ادامه تلاش ها برای آغاز گفتوگوهای مستقیم میان حکومت افغانستان و طالبان

© Sputnik /
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سفیر امریکا در افغانستان میگوید که تلاش ها برای پایان جنگ در افغانستان و دست‌یابی به یک توافق سیاسی با طالبان ادامه دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تلویزیون۱، جان بس، سفیر امریکا در مصاحبه ای با یک شبکه هندی ضمن اینکه دست‌یابی به یک توافق سیاسی را برای حل بحران افغانستان «خیلی مهم» عنوان کرد افزود که امیدوار است در ماه‌های آینده یک توافق کلی و همه جانبه با طالبان در پیوند به صلح به دست آید.

جان بس گفت: «آنچه را که من در مدت کارم در افغانستان آموخته‌ام، این است که هیچ کسی نمیتواند خواست‌های خود را بر مردم افغانستان تحمیل نماید. هر آنچه که در گفتوگوهای صلح، در مورد آن توافق میشود باید در مشورت و رضایت مردم افغانستان و منعکس‌کننده‌ی خواست همه اقوام و جناح‌های این کشور باشد.»

قابل یادآروی است، پیش از این محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در صحبت با خانواده‌های شهدای نیروهای امنیتی گفته بود که صلح صلح نزدیک است و وضعیت جنگ هم تغییر کرده است. رئیس جمهور غنی جنگ افغانستان را جنگ منطقه‌ای و بین المللی نامید و افزود ک بحران ۴۰ ساله پایان مییابد، زیر ا فشارهای بین المللی بالای تروریستان و حامیان آن بیشتر شده است.

 

مرتبط:

رشوه 4 میلیارد دالری امریکا به طالبان
حمله هوایی امریکا به پلیس و طالبان در ولایت لوگر 50 کشته برجاگذاشت
جزییات اولین مذاکرۀ امریکا و طالبان افشا شد
سفیر پیشین امریکا: مذاکره واشنگتن با طالبان مشروعیت دولت افغانستان را کاهش می دهد
طالبان در مذاکرات با امریکا خواستار کنترل 13 ولایت شدند
عبدالله مذاکرات پنهانی و آشکار امریکا با طالبان را تایید کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر