09:08 24 جنوری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان گفت، که امریکا در افغانستان به دنبال منافع خودش است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یک، ضمیر کابلوف نماینده ویژه ولادیمیر پوتین گفت: امریکا به‌دنبال منافع خود در افغانستان است و اقدام‌های این کشور در پیوند به برقراری صلح در افغانستان ناچیز بوده است.

ضمیر کابلوف تاکید کرد، که امریکا روند گفت‌ وگوهای صلح را در انحصار خود گرفته است و مانع حضور کشورهای منطقه در این گفت‌وگوها می‌شود.

ضمیر کابلوف، نماینده‌ی ویژه‌ی رئیس‌جمهوری روسیه برای افغانستان گفت:- "تلاش‌هایی که تاکنون زیر سایه‌ی امریکا برای صلح در افغانستان صورت گرفته، ناچیز و ناکافی بوده است. ما گام‌های خیلی کوچکی را هم که نشان‌دهنده‌ی تمایل امریکا برای حل منازعه‌ی افغانستان از راه سیاسی باشد، شاهد نبوده‌ایم. به نظر می‌رسد که واشنگتن تمایل ندارد در نشستی که قرار است به رهبری روسیه و دولت افغانستان برگزار شود، شرکت کند. ظاهرن امریکایی‌ها تنها در نشست‌هایی شرکت می‌کنند که رهبری آن‌ها را به دست گیرند و منافع ایالات متحد را برآورده کند".

هرچند تاکنون همپیمان بزرگ حکومت وحدت ملی افغانستان، امریکا بوده است، اما کابلوف می گوید: این که طالبان آمادگی خود برای صلح با امریکا را اعلام کرده و خواهان بیرون‌شدن کامل نیروهای امریکایی از افغانستان شده است، اتفاقی و تصادفی نیست و باید روی آن کار شود.

در همین احمد سعیدی آگاه سیاسی می گوید، که اختلاف بر سر رهبری روند گفت‌وگوهای صلح و امتیازگیری از این روند، میان مسکو و واشنگتن شدت گرفته است. او اقدام‌های رقابت‌جویانه‌ی امریکا و روسیه را برای کابل زیان‌آورمی‌خواند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر