22:41 15 جولای 2019
عبدالله به اقدام اخیر ایتلاف بزرگ ملی واکنش نشان داد

عبدالله به اقدام اخیر ایتلاف بزرگ ملی واکنش نشان داد

© Photo / Dr. Abdullah Abdullah FB
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

رییس اجراییه افغانستان در مورد بسته شدن شماری از دفترهای ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در برخی از ولایت‌ها، واکنش نشان داده‌است.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور که در نشست شورای وزیران سخن می‌‍زد، گفت که بستن دفترهای کمیسیون انتخابات در ولایت نمی‌توانند که شفافیت انتخابات را تضمین کنند.
آقای عبدالله می‌گوید که دروازه‌های ولایتی کمیسیون انتخابات باید در ولایت‌ها دوباره باز گردند و می‌افزاید که کمیسیون انتخابات مسؤولیت دارد تا جهت رفع نگرانی‌های جریان‌های سیاسی و احزاب و نهادهای جامعه مدنی با آنان گفت‌وگو نماید.
این درحالی‌ست که به تازه‌ گی هوادران ایتلاف بزرگ ملی افغانستان، دفترهای ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات را در ولایت‌های بلخ، هرات و قندهار بستند.


هواداران ایتلاف بزرگ ملی می‌گویند که آنان پس از آن دست به این اقدام زدند که حکومت صدای آنان را برای برگزاری انتخابات شفاف نشنیده‌است.
آنان تاکید می‌کنند که اگر صدای شان بیش‌تر از این شنیده نشود، دفترهای کمیسیون‌ انتخابات را در سایر ولایت‌ها نیز خواهند بستند.
کمیسیون انتخابات روز گذشته در واکشن به اقدام آنان گفتند که مسؤولیت به تاخیر افتادن انتخابات به دوش کسانی خواهند بود که دستور بستن دفترهای کمیسیون انتخابات را داده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر