07:35 19 نوامبر 2019
برگزاری نشست سه‌جانبه افغانستان – چین – پاکستان در کابل

برگزاری نشست سه‌جانبه افغانستان – چین – پاکستان در کابل

© Sputnik /
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت خارجه چین از نشست زود هنگام سه‌جانبه میان پاکستان، افغانستان و چین در کابل خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، جنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین می‌گوید که سفر وزیر خارجه پاکستان به کابل یک گام مثبت در راستای همکاری های مشترک افغانستان و پاکستان در روند صلح است.

وزارت خارجه چین اظهار می‌کند: "به عنوان همسایه، ما آرزو داریم که روابط میان افغانستان و پاکستان بیشتر تقویت شود. چین میخواهد که برای تقویت روابط افغانستان و پاکستان نقش سازنده ای داشته و به طور فعال این همکاری را میان هر دو کشور گسترش دهد. چین ارتباط نزدیک با افغانستان و پاکستان را در زمینه گفتگوهای وزیران خارجه هر سه جناح نیز حفظ می‌کند".

در همین حال ریاست اجرایی هر نوع تلاش برای رسیدن به صلح در افغانستان را سودمند دانسته، می‌گوید که اکنون زمان آن رسیده است تا پاکستان گام‌های صادقانه در روند صلح افغانستان بردارد.  

در کنار تلاش های حکومت وحدت ملی برای رسیدن به صلح، اکنون چین تصمیم دارد تا پاکستان را به همکاری در روند صلح افغانستان متقاعد کند.

اولین گفتگوی سه جانبه میان وزیران خارجه افغانستان، پاکستان و چین در ۲۶ دسمبر سال گذشته در بیجینگ برگزار شد. اما دومین نشست سه جانبه قرار است سال جاری در کابل میان هر سه کشور برگزار شود.

مرتبط:

آغاز مذاکرات سه جانبه چین، پاکستان و افغانستان در پکن
دهلیز اقتصادی چین-پاکستان به افغانستان نیز گسترش خواهد یافت
برگزاری نشست سه‌جانبه افغانستان، پاکستان و چین
چین نشست صلح افغانستان و پاکستان را میزبانی می کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر