18:11 25 مارچ 2019
وزارت خارجه افغانستان از کارمندانش امتحان انگلیسی می‌گیرد

وزارت خارجه افغانستان از کارمندانش امتحان انگلیسی می‌گیرد

© Photo / Pixabay
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20

وزارت امور خارجه افغانستان با تأکید بر اینکه کارمندان این وزارت باید دست‌کم به یکی از ۵ زبان مهم بین‌المللی تسلط داشته باشند، از برگزاری امتحان تافل برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی کارمندان این وزارت تا پایان سال جاری میلادی خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، وزارت امور خارجه افغانستان با نشر یک اعلامیه نوشته است که کارمندان وزارت خارجه افغانستان باید دست‌کم به یکی از پنج زبان مهم بین‌المللی تسلط داشته باشند.

این وزارت خاطرنشان کرده است که برای ارزیابی مهارت کارمندان به زبان انگلیسی آزمون تافل (TOEFL) در نظر گرفته شده است. این برنامه قرار است با هماهنگی کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی تا پایان سال روان میلادی، تکمیل شود.

بر اساس اعلامیه وزارت خارجه، در کنار هشت سفیر و یک جنرال قونسل، شانزده کارمند دیگر این وزارت به تقاعد سوق داده شده‌اند. همچنین ۴۹ کارمند دیگر وزارت خارجه که نتواسته‌اند مدرک تحصیلی‌‌شان را ارایه کنند، برکنار شده‌اند.این در حالی است که بر اساس بررسی‌های مشترک وزارت خارجه و کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، شماری از کارمندان این وزارت به خاطر نداشتن مهارت‌های لازم به یکی از پنج زبان مهم بین‌المللی، نمی‌توانند تمامی مسوولیت‌هایشان را در کشورهای محل وظیفه، انجام دهند.

این وزارت همچنین تصریح کرده که بر اساس فیصله‌ی کابینه‌، شمار کارمندان نمایندگی‌های دیپلوماتیک افغانستان بر اساس ضرورت هر کشور تنظیم شده و کاهش می‌یابد.

مرتبط:

وزارت امور خارجه افغانستان تقاعد هشت سفیر را اعلام کرد
هشت سفیر و 16 کارمند وزارت خارجه از سوی رئیس‌جمهور بازنشسته شدند
وزارت امور خارجه افغانستان در نشست صلح مسکو شرکت نمی‌کند
واکنش وزارت خارجه روسیه به اظهارات اخیر سفیر افغانستان
وزارت خارجه افغانستان، شارژدافیر سفارت پاکستان را احضار کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر