18:18 18 جولای 2019
ابوبکر بغدادی به افغانستان رفته است

ابوبکر بغدادی به افغانستان رفته است

© AP Photo / Militant video, File
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 24

روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط در خبری ادعا کرد، رهبر گروه تروریستی داعش به افغانستان رفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، روزنامه الشرق الاوسط امروز یکشنبه نوشت: ابوبکر بغدادی رهبرگروه ترویستی داعش به افغانستان رفته است.

این روزنامه به نقل از منابع امنیتی و منابع آگاه در گروه‌های تندروی پاکستانی تایید کرده،‌ که ابوبکر بغدادی به ولایت ننگرهار در شرق افغانستان منتقل شده است.

رهبر یکی از گروه‌های پاکستانی که خواست نامش فاش نشود، اظهار داشت: انتقال بغدادی به افغانستان پس از ورود چند صد عضو داعش به خاک این کشور طی شش ماه بوده است.

وی افزود: بیشتر کسانی که به افغانستان رفته‌اند، اکنون در این ولایت هستند و سازمان اطلاعات پاکستان تحرکات متعدد اعضای داعش را رصد کرده و به نظر می‌رسد آنها تلاش داشته‌اند به مناطق قبیله‌نشین پاکستان منتقل شوند.

این شخص پاکستانی می‌افزاید: از بین کسانی که به افغانستان سفر کرده‌اند صدها عرب و غیر عرب هستند و همگی از خاک سوریه به افغانستان نقل مکان کرده‌اند. ماموریت آتی آنها مانع تراشی در قدرت‌یابی طالبان افغانستان و برانگیختن اختلافات بین پاکستان و افغانستان از طریق عملیات تروریستی داعش در خاک افغانستان و پاکستان است.

یادآوری می کنیم، که داعش اخیرا حملاتی را در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار و تاسیسات مدنی آن داشته است، که در نتیجه آن بیش از 50 نفر جان باخته و بیش از 100 نفر زخمی شده است.     

مرتبط:

ابوبکر بغدادی در بستر مرگ افتاده است
آمریکا: در اصالت فایل صوتی بغدادی هیچ تردید وجود ندارد
وزارت داخله عراق: ابوبکر بغدادی زنده است
داعش با تائید خبر مرگ بغدادی، اسم "خلیفه جدید" را اعلام کرد
وزارت دفاع روسیه چند نگاره از محل احتمالی کشته شدن بغدادی منتشر کرد + (عکس)
دیلی میرور: بغدادی کشته شده است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر