13:20 08 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس اجراییه افغانستان نمایندگان مجمع عمومی سازمان ملل متحد را اطمینان داد که حکومت افغانستان مذاکرات صلح بین‌الافغانی را ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: "بعد از آخرین سخنرانی به نمایندگی از افغانستان در این مجمع در سال قبل، ما گام‌های موثر و بی‌سابقه‌ای برای صلح و آشتی با طالبان برداشتیم تا بخشی از روند صلح با اعتبار به رهبری و مالکیت افغان‌ها باشند و از این طریق به توافق جامع سیاسی از راه گفتگو و آشتی دست یابیم.

در مواقع مختلف ما تعهد خود را برای مذاکرات غیرمشروط بین‌الافغانی و اعادۀ تمام حقوق و امتیازات به آنانی‌که خشونت را کنار می‌گذارند، اعلام کردیم. ما حتی امسال آتش بس یک‌جانبه‌‌یی را اعلام نمودیم که برای سه روز از سوی طالبان نیز پذیرفته شد و به مردم افغانستان فرصت این را فراهم ساخت تا بدانند که صلح چیست و چه پیامدهایی دارد".

وی افزود: " متاسفانه برنامه‌ها و طرح‌های ناعاقبت‌اندیشانه ما را از اعلام آتش بس دوباره بازداشت. ما تصمیم داریم به تلاش‌های خود برای دست یافتن به صلح و آنچه به خیر و صلاح ملت و مردم ما است، ادامه بدهیم".

قابل ذکر است که آقای عبدالله در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در راس یک هیات بلندپایه دولتی از حکومت افغانستان نمایندگی می‌کند.

مرتبط:

خلیلزاد به نمایندگی از امریکا در گفتگو های صلح افغانستان شرکت می کند
تاکید وزیر خارجه چین بر پشتیبانی از روند صلح افغانستان
چرا افغانستان در نشست صلح مسکو شرکت نکرد؟
حکومت افغانستان صلح می‌خواهد، اما مذاکره نمی‌کند
امتناع حکومت افغانستان از شرکت در نشست صلح مسکو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر