15:25 05 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بر اساس تقویم انتخابات افغانستان، نامزدان انتخابات پارلمانی این کشور از فردا جمعه به مدت 20 روز اجازه دارند تا رقابت‌های خود را آغاز کنند.

به گزارش اسپوتنیک، در حالی که یک روز به آغاز رقابت‌های انتخابات پارلمانی افغانستان مانده است همچنان ائتلاف بزرگ ملی افغانستان به برگزاری انتخابات با استفاده از فناوری "بیومتریک" تاکید دارد.


فضل‌الرحمان اوریا، سخنگوی این ائتلاف به "ماندگار" گفت که دولت افغانستان متعهد شده که انتخابات با استفاده از فناوری بیومتریک صورت خواهد گرفت و تاکید کرد درصورت عدم استفاده از این فناوری در افغانستان "انتصابات" صورت خواهد گرفت و ائتلاف برابر این اقدام ایستادگی خواهند کرد.
وی هشدارد داد: چنانچه در انتخابات از این فناوری استفاده نشود "نافرمانی‌های مدنی ادامه خواهد یافت و اجازه نخواهیم داد که مردم افغانستان بار دیگر شاهد یک انتخابات مملو از تقلب باشند".
عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان نیز در واکنش به این اظهارات بزرگترین جریان اپوزیسیون حکومت وحدت ملی گفت: بدون شک خواسته‌های احزاب و جریان‌های سیاسی در زمان برگزاری انتخابات فراهم خواهد شد و از این جهت هیچ نگرانی وجود ندارد.
وی ضمن تاکید بر آغاز رقابت‌های انتخاباتی از فردا اظهارداشت که برای ولایت کابل 803 نفر نامزد شده‌اند که از این شمار 684 نفر مرد و 119 نفر نیز زن هستند.

مرتبط:

نمایندگان پارلمان افغانستان خواستار محاکمه رئیس کمیسیون انتخابات شدند
کمیسیون انتخابات: خرید 21 هزار دستگاه تشخیص هویت برای انتخابات افغانستان
وعده همکاری ناتو در تأمین امنیت انتخابات افغانستان
نگرانی یوناما از احتمال تأخیر دربرگزاری انتخابات افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر