04:47 01 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نمایندگان طالبان به زودی در عربستان سعودی با مقام های افغانستان دیدار می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یورونیوز، دیدار نمایندگان طالبان و مقام‌های افغانستان در عربستان، در آستانه برگزاری انتخابات افغانستان انجام می‌شود و هدف از آن تامین امنیت مراکز رای‌گیری است.

انتخابات مجلس افغانستان کمتر از یک ماه دیگر در حالی برگزار می‌شود که ترس از حمله به مراکز رأی‌گیری و کارزارهای انتخاباتی بر آن سایه افکنده است.

برگزاری انتخابات بدون خشونت و خونریزی نخستین اولویت دولت افغانستان است. یکی از مقام‌های طالبان اعلام کرد:- "آنها (مقام‌های دولتی) از ما خواسته‌اند به برگزاری انتخابات آرام کمک کنیم".

وی همچنین افزود:- "هیات دولتی بر سر آزادی زندانیان با ما توافق کرده است".

طالبان می‌گویند، دولت افغانستان زندانیان آنها را به تناسب سنگینی و سبکی جرم‌ خود به سه بخش تقسیم‌ کرده است و شماری از این افراد که محکومیت سنگینی نداشته‌اند، آزاد شده‌اند.

یادآوری می کنیم، که دیدار سران طالبان و مقام‌های دولت افغانستان در عربستان پس از آن صورت می‌گیرد، که برنامه دیدار مجدد طالبان با نمایندگان ایالات متحده به فرجام نرسید، چرا که سران طالبان با درخواست سه ماه آتش‌بس از سوی امریکا موافقت نکردند.

گروه طالبان که دولت کنونی افغانستان را «نامشروع و دست‌نشانده خارجی‌ها» می‌داند پیوسته خواستار مذاکره مستقیم با ایالات متحده شده است؛ خواستی که ایالات متحده پس از بارها رد کردن آن سرانجام حدود سه ماه پیش آن را پذیرفت و نمایندگان امریکا و طالبان سرانجام در دوحه قطر دیدار کردند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر