انفجار ماین مقناطیسی در هرات انفجار ماین مقناطیسی در هرات

دو انفجار همنوع در کابل و هرات سه کشته و زخمی برجا گذاشت

© Sputnik / JAK © Sputnik / JAK
1 / 2
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفته است که در نتیجۀ انفجار ماین مقناطیسی در کابل، یک تن جان باخته و یک تن دیگر زخمی شده است.

به گزارش اسپوتنیک، نصرت الله رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله با تایید انفجار ماین مقناطیسی در کابل گفت: "حوالی ساعت ۲:۳۰ دقیقه بعد از ظهر امروز در ساحه بازار کمپنی مربوط حوزه پنجم امنیتی، یک عراده موتر فرونر به رنگ سیاه که شخصی است، مورد هدف ماین چسپکی قرار گرفته است".

به گفته سخنگوی وزارت داخله، در این رویداد راننده موتر مذکور جان باخته و یک تن دیگر نیز زخمی شده است که فرد زخمی شده به شفاخانه ایمرجنسی انتقال داده شده است.

طبق یک خبر دیگر، دقایق قبل در نتیجۀ انفجار یک ماین مقناطیسی که در یک عراده موتر رینجر پولیس از قبل جاسازی گردیده بود در شهر ﻫﺮاﺕ منفجر گردید که موتر رینجر کاملاً حریق گردیده و به گفته شاهدان عینی در این انفجار یک کودک شدیداً زخم برداشته و عامل ماین‌گذار نیز توسط مردم بازداشت گردیده است.

این در حالیست که وزارت داخله با ذکر اینکه انفجار ماین مقناطیسی در هرات هیچ تلفاتی نداشته است، گفته است که این انفجار در ساحه درب خوش در مربوطات حوزه دوم امنیتی شهر هرات رخ داده و موتر مذکور نیز مربوط حوزه دوم امنیتی این شهر می‌باشد.

مرتبط:

انفجار در ولسوالی کامه ولایت ننگرهار
وقوع انفجار در تایمنی شهر کابل
دو انفجار شدید در کندهار
انفجار در باشگاه پهلوانی "میوند" کابل
وقوع دو انفجار پی در پی در شهر هرات
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر