07:10 23 جولای 2019
زلمی خلیل زاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان

سفر قریب الوقوع خلیل زاد به افغانستان

© Wikipedia/ Photo by Monika Flueckiger
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

عنقریب خلیل‌زاد سفرش را به افغانستان و کشورهای دیگر آغاز می‌کند.

اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، قرار است زلمی خلیل زاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان نخستین سفرش را پس از گرفتن این مقام به افغانستان و شماری از کشورهای دیگر آغاز کند.

وزارت خارجۀ ایالات متحده می‌گوید که زلمی خلیل‌زاد روز پنج‌شنبه (۱۲میزان) سفرش را به افغانستان، پاکستان، امارات متحده عربی، قطر وعربستان سعودی آغاز می‌کند و این سفر ده روز را دربر خواهد گرفت.
در یک خبرنامۀ وزارت خارجه ایالات متحده امریکا آمده‌است که مأموریت آقای خلیل‌زاد هماهنگی و رهبری تلاش‌ها برای کشانیدن طالبان بر میز گفتگوها است.
خبرنامه می‌افزاید که او این تلاش‌ها را درهماهنگی نزدیک با حکومت افغانستان و طرف‌های دیگر از بهر زمینه سازی به پایان جنگ افغانستان از راه سیاسی، انجام خواهد داد.
پیش از این، مایک پومپیو، وزیرخارجه امریکا گماشته‌شدن خلیل‌زاد را به حیث نمایندۀ ویژۀ این کشور برای روند صلح افغانستان، اولویت دادن به گفتگوهای صلح حکومت افغانستان گفته بود.
پومپیو، از خلیل‌زاد همچون بهترین گزینه برای رسیدن به این هدف نام می‌برد و گفته بود که او در افغانستان زاده و بزرگ شده و تجربه کار در این کشور را نیز دارد.
او افزود که مطمین است آقای خلیل‌زاد توانایی به موفقیت رسانیدن مأموریت برقراری صلح در افغانستان را دارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر