18:41 12 نوامبر 2019
غنی در بلخ: برای تأمین امنیت برنامه‌های اثرگذاری روی دست است

غنی در بلخ: برای تأمین امنیت برنامه‌های اثرگذاری روی دست است

© Photo/ ARG
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور غنی در دومین روز دیدارش از ولایت بلخ، امروز با شماری از باشنده‌گان این ولایت دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، آقای غنی، به باشنده‌گان ولایت بلخ تعهد سپرد که حکومت برای تأمین امنیت و مبارزه با هراس‌افگنی به ویژه در بلخ، برنامه‌های اثرگذاری را اجرایی خواهد کرد.
او، در این دیدار، بر حفظ وحدت و همدیگر پذیری میان شهروندان کشور تأکید ‌ورزید و گفت که اختلاف‌ها سبب ادامۀ ناامنی‌ها می‌شود.


آقای غنی در این باره افزود: "پایۀ همه چیز وحدت فکری ماست؛ وقتی که افغان‌ها متحد باشند قوتی را من در روی زمین نمی‌بینم که ما را شکست داده بتواند".
رئیس‌جمهور، بامداد روز جمعه به منظور آن‌چه که ارگ ریاست‌جمهوری آن را بررسی وضعیت امنیتی و دیدار با مردم گفته است، به ولایت بلخ رفت.
آقای غنی، در حال به مزارشریف رفته است که باشنده‌گان بلخ از افزایش جرم‌های جنایی در مزارشریف نگران استند.
از سویی‌هم ولسوالی‌های چمتال، چهاربولک، بلخ، شولگره، دولت‌آباد و شورتپه از بخش‌های آسیب‌پذیر ولایت بلخ از رهگذر امنیتی شناخته می‌شوند.
محمداسحاق رهگذر والی بلخ در این باره گفت: "از چهار طرف سر ولایت بلخ فشار است، من توجه ویژه از شما (رئیس‌جمهور) دارم".
اما رئیس‌جمهور، وعده سپرد که برای تأمین امنیت بلخ برنامه‌هایی عملی خواهند شد: "بلخ سر قوت‌های دفاعی و امنیتی خود افتخار می‌کند و هدایت واضح من به نیروهای امنیتی این است که امنیت چهار ولسوالی بلخ در صدر امنیت‌ملی افغانستان گرفته می‌شود".
در کنار این، رئیس‌جمهور غنی به مردم بلخ وعده داد که دهلیز هوایی در این ولایت ایجاد خواهد شد تا کالاهای بازرگانی کشور از این دهلیز به هند و کشورهای دیگر صادر شوند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر