20:41 25 اگست 2019
خلیلزاد: حکومت و طالبان نمایندگان شان برای مذاکرات را انتخاب کنند

خلیلزاد: حکومت و طالبان نمایندگان شان برای مذاکرات را انتخاب کنند

© Wikipedia/ Photo by Monika Flueckiger
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

نمایندۀ ویژه امریکا برای صلح افغانستان گفته است که تیمی که با وی به کابل آمده "باصلاحیت" است، و می‌تواند مذاکرات صلح افغانستان را در هر چارچوبی تسهیل کند و در آن حضور داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده برای صلح افغانستان، در دومین روز سفرش به کابل از حکومت افغانستان و گروه طالبان می‌خواهد که تیم‌های شان را برای مذاکرات صلح ایجاد کنند.

آقای خلیلزاد، می‌گوید که نماینده‌‍‌گان دوطرف باید "باصلاحیت" باشند. او از حکومت افغانستان خواسته که یک تیمی را ایجاد کند که به باور وی "باصلاحیت و همه‌شمول" باشد.

آقای خلیلزاد، این سخنانش را امروز (دوشنبه، ۱۶ میزان) در دیدار با شماری از خبرنگاران در کابل بیان داشته است.

نمایندۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان در این دیدار افزوده تیمی که همرای او از واشنگتن به کابل آمده، در آن نماینده‌گان حکومت امریکا از وزارت خارجه، وزارت دفاع، قصر سفید و دیگر نهادهای امنیتی امریکا شامل استند.

خلیلزاد این تیم را "باصلاحیت" خوانده، گفت: "ما می‎توانیم گفت‌وگوهای صلح را در هرچارچوبی که باشد تسهیل کنیم و در آن حضور داشته باشیم".

هرچند آقای خلیلزاد گفته پروسۀ صلح افغانستان یک موضوع داخلی خود افغان‌ها است، اما تأکید کرده که باید جنگ در افغانستان پایان یابد.

زلمی خلیلزاد، روز گذشته به کابل آمد. او شام روز گذشته با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار کرد و امروز هم شماری از سیاسیون در کابل را ملاقات کرد.

مرتبط:

توافق زلمی خلیل‌زاد و رهبران حکومت درباره راه‌های رسیدن به صلح در افغانستان
خلیلزاد؛ «برگ برنده» یا «چرخ باطل» امریکا در افغانستان؟
زلمی خلیل‌زاد: استراتژی امریکا در افغانستان در مبارزه با تروریزم تغییر می کند
‌خلیلزاد راهی پاکستان شد
خلیلزاد به نمایندگی از امریکا در گفتگو های صلح افغانستان شرکت می کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر