13:30 20 مارچ 2019
تلاش طالبان برای مختل کردن انتخابات پارلمانی

تلاش طالبان برای مختل کردن انتخابات پارلمانی

© AP Photo / Reza Shirmohammadi
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
1 0 0

گروه طالبان انتخابات پارلمانی پیش‌رو در افغانستان را یک پروسه غیر افغانی عنوان کرد و از مردم خواسته است که در این پروسه اشتراک نکنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس خبری باختر، گروه طالبان با نشر خبرنامه ای انتخابات پارلمانی در کشور را یک توطئه امریکایی ها برای ادامه توجیه اشغال خارجی افغانستان خوانده از مردم خواسته اند تا در انتخابات اشتراک نکنند.

ذبیح‌ لله مجاهد، سخنگوی طالبان: امریکا از این انتخابات تنها برای مشروع سازی حضور و حاکمیت اش استفاده میکند. مردم باید این انتخابات را تحریم کنند تا آنها با اهداف شوم شان به نتیجه نرسند.»

بر بنیاد گزارش، طالبان ادعا دارند که حدود ۵۰ درصد خاک افغانستان را دست دارند. 

گروه طالبان در این خبرنامه‌ از مردم و نامزدان انتخابات پارلمانی خواسته است که از اشتراک در انتخابات خودداری کنند، زیرا برگزاری انتخابات هیچ سود برای مردم افغانستان ندارد.

از سوی دیگر وزارت داخله کشور اظهارات طالبان را «تکراری» خوانده و اعلام کرد که انتخابات برگزار خواهد شد.

وزارت داخله: «جنگجویان طالب، اخیراً تبلیغاتی را به راه انداخته اند که گویا انتخابات یک روند خارجی است و به مردم افغانستان تعلق ندارد. این گروه چنانکه در ۱۸ سال گذشته به نیابت از خارجیان و برای تحقق اهداف خارجیان، علیه مردم و نظام مردمی افغانستان جنگیده اند اکنون نیز میخواهند که جنگ روانی-تبیلغاتی علیه مردم راه اندازند.»

قابل یادآوری است، قرار است انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها پس از سه سال تاخیر در ۲۸ میزان سال روان برگزار شود. طبق آمار کمیسیون مستقل انتخابات حدود ۸،۵ میلیون افغان برای رای دادن در انتخابات پارلمانی ثبت نام کرده اند که تقریباً ۳۳ درصد آنها زن هستند.

مرتبط:

دسترسی گروه تروریستی طالبان به فن آوری فیبرنوری
خلیلزاد: حکومت و طالبان نمایندگان شان برای مذاکرات را انتخاب کنند
احتمال دسترسی طالبان به راکت‌های كيمياوی
حمله طالبان به ولایت میدان وردک
طالبان باید از جنگ دست بکشند
طالبان در سمنگان هشت پولیس محلی را کشتند
روسیه: طالبان فعالیت جنگی را تقریباً در تمام افغانستان افزایش می‌دهد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر