20:12 25 اگست 2019
رئیس‌جمهور غنی با رئیس کانگرس امریکا دیدار نمود

رئیس‌جمهور غنی با رئیس کانگرس امریکا دیدار نمود

© Photo/ ARG
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

رئیس‌جمهور افغانستان شام روز گذشته با رئیس‌ کانکرس ایالات متحدۀ امریکا و هیات همراه‌اش، دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ارگ، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته با آقای پاول رایان رئیس کانگرس ایالات متحدۀ امریکا و هیات همراه اش، دیدار کرد.


در این دیدار که در ارگ انجام شد، هر دو جانب روی گسترش همکاری‌های دو جانبه، مبارزه با تروریزم، مسایل منطقوی، تأثیرات مثبت استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، اصلاحات در سکتور امنیتی و دفاعی، آمادگی ها برای انتخابات ولسی‌ جرگه و صلح تحت رهبری و مالکیت افغان ها، بحث و تبادل نظر کردند.
رئیس‌جمهور غنی ضمن خوش آمدید به آقای پاول رایان و هیات همراه اش، در مورد اصلاحات در سکتورهای ملکی و نظامی و تلاش های پروسۀ صلح صحبت کرد و از کمک و همکاری ایالات متحدۀ امریکا به افغانستان در بیشتر از یک و نیم دهۀ گذشته در عرصه های مختلف، قدردانی نمود.
در مقابل، رئیس مجلس سنای ایالات متحدۀ امریکا و هیات همراه اش، از کارکردهای حکومت افغانستان در عرصه اصلاحات در سکتور ملکی و نظامی و همچنان قربانی های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در امر مبارزه با تروریزم قدردانی کردند و بر تداوم حمایت ایالات متحدۀ امریکا از افغانستان تاکید ورزیدند.

مرتبط:

دیدار اشرف غنی با وزیر خارجه پاکستان
دیدار اشرف غنی با وزیر دفاع امریکا
جزئیات دیدار غنی با دوستم؛ از ائتلاف بزرگ ملی تا رهایی قیصاری
چرا رئیس‌جمهور امریکا و دبیرکل ناتو دربروکسل با غنی دیدار نکردند؟
گزارش تصویری انفجار در شهر جلال‌آباد پس از دیدار رئیس جمهور غنی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر