17:09 17 جون 2019
حکمتیار حکومت را به تلاش برای مهندسی انتخابات متهم کرد

حکمتیار حکومت را به تلاش برای مهندسی انتخابات متهم کرد

© AFP 2019 / Noorullah Shirzada
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

گلبدین حکمتیار میگوید که برنده و بازنده انتخابات پیش‌رو را سفارت های خارجی تعیین میکنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی امروز در جریان سخرانی در دومین روز نشست «مجمع بزرگ وحدت ملی»، حکومت و شماری از سفارت‌های خارجی در کابل را به تلاش برای مهندسی انتخابات پیش‌رو متهم کرد.

حکمتیار: «کمیسیون مستقل انتخابات در مورد برنده یا بازندۀ انتخابات، نه بر بنیاد آرای مردم، بلکه بربنیاد دستور و سفارش جناح‌های تاثرگذار خارجی فیصله خواهد کرد. این فیصله را آنها (سفارت‌ها) خواهند کرد که کدام نامزد موفق و کدام نامزد ناکام شود.»

وی افزود که انتخابات پارلمانی کشور تنها در ۳۶ درصد خاک افغانستان برگزار خواهد شد زیرا شماری از مناطق کشور به طور عمدی برای برگزار نشدن انتخابات ناامن ساخته شده‌اند.

قابل یادآوری است، پیش از این گروه طالبان با نشر خبرنامه ای انتخابات پارلمانی در کشور را یک توطئه امریکایی ها برای ادامه توجیه اشغال خارجی افغانستان خوانده از مردم خواسته اند تا در انتخابات اشتراک نکنند.

قرار است انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها پس از سه سال تاخیر در ۲۸ میزان سال روان برگزار شود. طبق آمار کمیسیون مستقل انتخابات حدود ۸،۵ میلیون افغان برای رای دادن در انتخابات پارلمانی ثبت نام کرده اند که تقریباً ۳۳ درصد آنها زن هستند.

 

مرتبط:

حکمتیار: حلقه های در داخل نظام در ترور عالمان دین دست دارند
امتیازگیری های‌ حکمتیار از اشرف غنی
حکمتیار: طالب و داعش یکی هستند
حکمتیار: رئیس جمهور آینده کسی خواهد بود که حزب اسلامی از وی حمایت کند
آموزش داعشیان توسط حزب اسلامی حکمتیار
حکمتیار: سهم هر قوم در پارلمان باید به اندازه نفوس آن قوم باشد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر