20:35 25 اگست 2019
تلاش فرزند گلبدین حکمتیار برای جذب و آموزش داعشی هاتلاش فرزند گلبدین حکمتیار برای جذب و آموزش داعشی ها

تلاش فرزند گلبدین حکمتیار برای جذب و آموزش داعشی ها

© Photo / ریاست فرهنگی حزب اسلامی
1 / 2
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

جمال الدین حکمتیار در حالی خود را نامزد اشتراک در انتخابات ولسی جرگه کرده است که شواهد نشان می دهد، نامبرده مسوول جذب جوانان برای عضویت در داعش می باشد.

به گزارش اسپوتنیکف، به نقل از " آریانا نیوز" یک قوماندان پولیس پاکستان به شرط عدم افشای نامش گفت، جمال الدین فرزند گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی از طریق پایگاه نظامی حکمیتار در نزدیکی پشاور به نام شمشتو، اقدام به جذب یک و آموزش جوانان برای فعالیت در گروه تروریستی داعش می کند.

او فعالیت رسمی خود را در سال 2009 و با ایجاد نهاد تنظیم اسلامی جوانان در اردوگاه شمشتو آغاز نمود. مولوی رستم از قوماندانان وقت حزب اسلامی در اردوگاه شمشتو با اعلام این خبر به آژانس خبررسانی پژواک در جولای همان سال، وظیفه این نهاد را جذب و آموزش جوانان اعلام کرد.

پس از آن بود که جمال الدین به عنوان بازوی اجرایی پدرش برای تربیت جنگجویان تروریستی در جهت اهداف حزب اسلامی به فعالیت پرداخت. مسوولین ایالت خیبر پختونخواه نیز به رسانه های اردو زبان اعلام کرده اند که اعضای این گروه به داعش اعزام می کنند.

این منبع آگاه همچنین اعلام کرد، جمال الدین به دلیل اشتراک در انتخابات افغانستان فعالیت هایش را در اردوگاه شمشتو کمتر کرده و تمرکز خود را بر روی رقابت های انتخاباتی در افغانستان قرار داده است؛ در حالی که یکی از مسوولین امنیتی افغانستان اظهار داشت، گلبدین حکمتیار و فرزندش جمال الدین طی ماه های گذشته دیدارهایی را با امان الله خان قوماندان حزب اسلامی در ولایت شرقی کنر انجام داده است.

به گزارش رسانه های افغانستان، حزب اسلامی علاوه بر شمشتو، در داخل خاک افغاستان نیز روند آموزش اعضای داعش را بر عهده دارد. مسوولیت اصلی تربیت و آموزش نیروهای داعش در شرق افغانستان بر عهده امان الله خان قوماندان حزب اسلامی می باشد.

سال گذشته عیسوی، دیدبان حقوق بشر نیز با نشر گزارشی از فعالیت های خشونت بار حزب اسلامی در شمشتو پرده برداشت. به ادعای این سازمان، حکمتیار از این اردوگاه برای سرکوب مخالفان و پرورش نیروهای تروریستی استفاده می کند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر